Kód: M2/02 | Značka: SevenFriday

SevenFriday M2/02

Neohodnoceno
43 900 Kč
Na dotaz

Unikátní výrazné mechanické hodinky s automatickým nátahem od mladé ambiciózní švýcarské značky.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: černá, hnědá
Barva pouzdra: černá, růžové zlato
Barva řemínku: hnědá
Kalibr: Miyota
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 47 x 27,6 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: minerální tvrzené
Styl: sportovní
Typ: pánské
Voděodolnost: 3 ATM
Zadní strana: kovové dýnko
Položka byla vyprodána…

Výrazné mechanické hodinky s automatickým nátahem SevenFriday, na číselníku čas zobrazen "digitálně". Použitý kalibr je Miyota 8215. Pouzdro je z nerez oceli - má povrchovou úpravu technologií PVD - růžové zlato 5N. Kruh ukazatele času je také z nerezu, opět povrchová úprava PVD - růžové zlato 5N - připomíná lopatky proudového motoru. Odečítání času je řešeno "digitálně" - vnitřní kruh jsou vteřiny, prostřední minuty a vnější kruh jsou hodiny.

Mladá ambiciózní švýcarská značka SevenFriday se velmi rychle proslavila svým originálním svěžím a lehce odlišitelným designem. Zakladatel značky pracoval v několika švýcarských hodinářských firmách jako obchodní manažer, nyní stvořil vlastní značku. V hodinkách používá vysoce kvalitní a spolehlivé japonské strojky Miyota a automatickým nátahem. Hodinky se prodávají v originálních dřevěných boxech. Design je inspirován světem techniky, číselníky připomínají například lopatky proudového motoru (řada M), otáčkoměr závodních aut (řada V) nebo jsou inspirovány steam punkem (řada P). Všechny modely jsou v omezených kolekcích, každé 2 až 3 měsíce spatří světlo světa nový model. 

Mladá ambiciózní švýcarská značka SevenFriday se velmi rychle proslavila svým originálním svěžím a lehce odlišitelným designem. Zakladatel značky (Daniel Niederer) pracoval v několika švýcarských hodinářských firmách jako obchodní manažer, nyní stvořil vlastní značku. V hodinkách používá vysoce kvalitní a spolehlivé japonské strojky Miyota s automatickým nátahem. Hodinky se prodávají v originálních dřevěných boxech. Design je inspirován světem techniky, číselníky připomínají například lopatky proudového motoru (řada M), otáčkoměr závodních aut (řada V) nebo jsou inspirovány steam punkem (řada P). Novinkou je řada Q, kde najdete poprvé v hodinkách SevenFriday datumovku. Všechny modely jsou v omezených kolekcích, každé 2 až 3 měsíce spatří světlo světa nový model. Velmi úspěšné jsou úzce limitované série (Woody, Hot Rod, Kuka, Punk, …), které byly většinou rozprodané během několika dnů.

Filosofie značky vychází z tradičních společenských pátků, kdy kolegové a přátelé vyráží na skleničku do restaurací nebo na jiné společné volnočasové aktivity. Teze je tedy jednoduchá : Every day should be a Friday !!   – SevenFriday

“Komplexně vypadající, ale ve skutečnosti jednoduché hodinky SevenFriday s přímočarým designem, jsou vlastně různé variace na stejné základní konstrukci, vytvořené z nerezové oceli s různými úpravami. Všechny z nich mají velké pouzdro s průměrem 47 mm, intenzivně detailní a vrstvené prolamované číselníky, integrované usazení pásků, japonské strojky Miyota, pásky z kvalitní a silné telecí kůže, speciálně tvrzená antireflexní minerální skla, voděodolné do 3 ATM. Dřevěný box na hodinky připomíná balení kvalitního vína.” – D. Niederer