Kód: SRPH15K1 | Značka: Seiko

Seiko SRPH15K1 Prospex Tortoise Land Edition

Neohodnoceno
15 190 Kč
Skladem

Seiko Prospex Land Turtle je speciální model v rámci kolekce Prospex, který se vyznačuje jedinečným a ikonickým tvarem pouzdra inspirovaným želvou.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: zelená
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: stříbrná
Funkce: datum
Kalibr: Seiko 4R35
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Počet kamenů: 23
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 42,4 mm
Řemínek: nerezová ocel
Sklíčko: safírové
Styl: sportovní
Šířka řemínku: 20 mm
Voděodolnost: 20 ATM
Zadní strana: plné závitové víko

Seiko Prospex s označením SRPH15K1 jsou pánské hodinky s elegantním a sportovním designem určené pro sportovní a outdoorové aktivity. Mají průměr pouzdra 42,4 mm a výšku 11,7 mm, což je ideální velikost pro pohodlné nošení na zápěstí. Hodinky jsou vyrobeny z odolné oceli, což zajišťuje jejich trvanlivost a odolnost vůči každodennímu opotřebení. Barva číselníku je zelená a díky tomu jsou hodinky unikátní a stylové. Číselník je ručičkového typu a zajišťuje tak přesný a tradiční způsob zobrazení času. Ručičky a indexy na číselníku jsou vybaveny luminiscencí a poskytují dobrou viditelnost i za špatných světelných podmínek. Další funkcionality těchto hodinek zahrnují zobrazení data na číselníku a šroubovací korunku, která slouží k nastavení času. Hodinky mají také překlápěcí sponu, která usnadňuje jejich nasazování a sundávání. Pohon hodinek je zajištěn mechanickým strojem s automatickým nátahem. Typ stroje je 4R35, jedná se o spolehlivý a přesný stroj vyrobený společností Seiko. Hodinky mají safírové sklo, které je známé svou odolností vůči poškrábání. Toto sklo poskytuje jasný a čistý pohled na číselník a chrání ho před vnějšími vlivy. Vodotěsnost těchto hodinek je až 20 ATM a díky tomu jsou hodinky vhodné pro potápění, vodní sporty a mohou být ponořeny do větších hloubek bez poškození. Hmotnost hodinek je přibližně 150 g, to znamená, že jsou dostatečně lehké pro pohodlné nošení na zápěstí.

Japonská hodinková značka Seiko, založená roku 1881. Hodinky Seiko používají výhradně své vlastní strojky a technologie. Najdete zde širokou řadu hodinek od technologie Quartz, přes mechanické hodinky, automaty, až po speciality firmy Seiko jako jsou hodinky s technologií Kinetic nebo Solar. Vrcholem nabídky jsou hodinky z řady Astron – řízené pomocí GPS.

Tradičně se značka Seiko vrací i do své bohaté minulosti a přivádí na trh reedice nebo nové varianty klasických historických modelů. V nabídce tedy stále najdete speciální potápěčské „Želvy“, „Tuňáky“, sportovní „Samuraje“, „5“ nebo „Sumo“, či čisté retro“Helmet“ neboli „helmy“.

Významná je i spolupráce s asociací profesionálních instruktorů potápění – PADI, jejichž logo propůjčují jen pečlivě vybraným modelům, které jsou dostupné v limitovaných edicích.