Kód: SRPE79K1 | Značka: Seiko

Seiko SRPE79K1

Neohodnoceno
10 690 Kč
Skladem

Automatické hodinky Seiko z nové řady SEIKO 5

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: stříbrná, šedá
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: černá
Funkce: datum, den v týdnu
Kalibr: Seiko 4R36
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Počet kamenů: 24
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 42,5 mm
Řemínek: kaučukový, kožený
Sklíčko: hardlex
Styl: sportovní
Typ: pánské
Voděodolnost: 10 ATM
Zadní strana: minerální tvrzené sklo

Automatické hodinky Seiko SRPE79K1 se řadí do nové kolekce SEIKO FIVE SPORTS 2020 a  mají nahradit velmi oblíbené modely SKX 007 a 009. Od původních modelů je zde ale zvýšená vodotěsnost na 10 ATM, prosklené dýnko a navíc si můžete vybrat z 27 barevných variant. Celou kolekci propojují stejné vlastnosti jako jsou mechanický strojek poháněný automatickým nátahem (s rezervou chodu cca 41 hodin). Nové modely Seiko Five Sports mají také stejný průměr pouzdra a to 42,5 mm a  výšku 13,4 mm. Luneta je otočná s aretací - funguje jako jednoduché stopky. Hodinky mají odolnost 10 ATM, jsou tedy vhodné i pro plavání. Záruční přesnost chodu je -35/+45 vteřin za den. Hodinky jsou velmi odolné, kvalitně zpracované a s velmi příjemnou cenou. Použitý strojek je z vlastní produkce značky Seiko s označením 4R36.  Model SRPE79K1 je vybaven silikonovým řemínkem, který je na horní straně z části doplněný o černou kůži.

Japonská hodinková značka Seiko, založená roku 1881. Hodinky Seiko používají výhradně své vlastní strojky a technologie. Najdete zde širokou řadu hodinek od technologie Quartz, přes mechanické hodinky, automaty, až po speciality firmy Seiko jako jsou hodinky s technologií Kinetic nebo Solar. Vrcholem nabídky jsou hodinky z řady Astron – řízené pomocí GPS.

Tradičně se značka Seiko vrací i do své bohaté minulosti a přivádí na trh reedice nebo nové varianty klasických historických modelů. V nabídce tedy stále najdete speciální potápěčské „Želvy“, „Tuňáky“, sportovní „Samuraje“, „5“ nebo „Sumo“, či čisté retro“Helmet“ neboli „helmy“.

Významná je i spolupráce s asociací profesionálních instruktorů potápění – PADI, jejichž logo propůjčují jen pečlivě vybraným modelům, které jsou dostupné v limitovaných edicích.