Kód: 7327 | Značka: Schaumburg Watch

Schaumburg Watch Vintage

Neohodnoceno
72 300 Kč
Na dotaz

Ručně skeletované hodinky z produkce německé manufaktury Schaumburg Watch - Vintage.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: stříbrná
Barva pouzdra: růžové zlato
Barva řemínku: hnědá
Funkce: průhled na setrvačku
Kalibr: SW07
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s ručním nátahem
Průměr pouzdra: 42 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové
Styl: společenské
Typ: pánské
Voděodolnost: 5 ATM
Zadní strana: safírové sklo
Položka byla vyprodána…

Tento model přesně ukazuje, že hodinky mohou být i uměleckým dílem - ručně skeletované hodinky z produkce německé manufaktury Schaumburg Watch - Vintage. Hodinky mají ručně skeletovaný stroj SW07. Hodinky mají strojek s ručním nátahem s rezervou chodu 42 hodin. Průměr pouzdra z nerezové oceli 316 L s PVD je 42 mm. Sklíčko je safírové, stejně tak na dýnku je safírové sklo, které zajišťuje pohled do nádherně skeletovaného stroje. Odolnost je 5 ATM. Pásek je kožený.

  • Průměr pouzdra: 42 mm
  • Výška pouzdra: 10 mm
  • Voděodolnost: 5 BAR (50m)
  • Sklo: safírové s vnitřním antireflexem
  • Stroj: mechanický kalibr s ručním nátahem SW-07, kompletně ručně skeletovaný a rytý

    

Schaumburg Watch je německá hodinářská manufaktura s menší produkcí, zaměřená na limitované edice a zajímavé svébytné originály. V jejich nabídce najdete nádherné ručně skeletované strojky, nebo zvláštní hodinářské komplikace – například regulátor, chronograph nebo měsíční fáze. Například jejich model Moon Galaxy dostal ocenění „Watch of the Year Award“ veletrhu hodinek SEW ( www.sewbrno.cz ). Tyto hodinky mají nádhernou měsíční fázi v podobě velkého měsíce, jejich ciferník je pak vyroben z materiálu GoldStone, který má nádherný efekt noční oblohy.

 Hodinky značky Schaumburg Watch vznikají od roku 1998. Při výrobě je stálo používáno velké procento ruční práce. Ročně je vyprodukováno okolo 1000 – 1500 kusů hodinek. Vždy se jedná o hodinky s mechanickým strojkem. Hodinky vznikají v manufaktuře ve městečku Rinteln. Firma je zajímavá i tím, že jedna z mála dokáže testovat hodinky na odolnost 600 BAR (6000 metrů), provádějí tedy testy vodotěsnosti nejen pro své hodinky, ale i pro celou řadu jiných výrobců. V řadě Unikatorium jsou pak dostupné ručně skeletované hodinky – tuto uměleckou činnost pro Schaumburg Watch zajišťuje mistr hodinář Jochen Benzinger.

Další zvláštností je speciální extrémně velká měsíční fáze, která se nachází v celé řadě modelů. Tato měsíční fáze má odchylku 1 den za 122,5 roku a jejím autorem je mistr hodinář Martin Braun, který byl dříve součástí týmu manufaktury Schaumburg Watch.