Kód: 7349 | Značka: Schaumburg Watch

Schaumburg Watch SteamPunk re-creation

Neohodnoceno
45 600 Kč
Na dotaz

Pánské ručně patinované hodinky Schaumburg Watch SteamPunk re-creation.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: šedá
Barva pouzdra: bronzová
Barva řemínku: hnědá
Kalibr: SW07
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s ručním nátahem
Průměr pouzdra: 42 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové
Styl: sportovní, společenské
Typ: pánské
Voděodolnost: 5 ATM
Zadní strana: safírové sklo
Položka byla vyprodána…

SteamPunk re-creation je druhé vydání SteamPunk 1. Technicky a opticky jej manufaktura zdokonalila. Jako stojek se používá nový ručně vyráběný SW-07.1 se speciálně vyrobenými deskami, mosty. Také náramek je nový, má bronzový vintage styl. U této série se nepoužívá žádná barva. Všechny patentované odstíny jsou vyráběny ručně v procesu ohřevu a stárnutí. Pouzdro hodinek může časem patinovat. Žádný model této řady není jako druhý. Každý model je jedinečný.

  • Pouzdro: patinované, ocel
  • Vodotěsnost: 5 atm
  • Průměr pouzdra: 42 mm
  • Ciferník: patinovaný
  • Sklíčko: safírové
  • Stroj: mechanický nátah SW-07.1, vyvážení ETACHRON, spirála, paletová vidlice, Incabloc, 18 000 A / h, můstek Schaumburger 3/4
  • Řemínek: kůže, patinovaná (ručně vyráběná Schaumburg Watch) 

Schaumburg Watch je německá hodinářská manufaktura s menší produkcí, zaměřená na limitované edice a zajímavé svébytné originály. V jejich nabídce najdete nádherné ručně skeletované strojky, nebo zvláštní hodinářské komplikace – například regulátor, chronograph nebo měsíční fáze. Například jejich model Moon Galaxy dostal ocenění „Watch of the Year Award“ veletrhu hodinek SEW ( www.sewbrno.cz ). Tyto hodinky mají nádhernou měsíční fázi v podobě velkého měsíce, jejich ciferník je pak vyroben z materiálu GoldStone, který má nádherný efekt noční oblohy.

 Hodinky značky Schaumburg Watch vznikají od roku 1998. Při výrobě je stálo používáno velké procento ruční práce. Ročně je vyprodukováno okolo 1000 – 1500 kusů hodinek. Vždy se jedná o hodinky s mechanickým strojkem. Hodinky vznikají v manufaktuře ve městečku Rinteln. Firma je zajímavá i tím, že jedna z mála dokáže testovat hodinky na odolnost 600 BAR (6000 metrů), provádějí tedy testy vodotěsnosti nejen pro své hodinky, ale i pro celou řadu jiných výrobců. V řadě Unikatorium jsou pak dostupné ručně skeletované hodinky – tuto uměleckou činnost pro Schaumburg Watch zajišťuje mistr hodinář Jochen Benzinger.

Další zvláštností je speciální extrémně velká měsíční fáze, která se nachází v celé řadě modelů. Tato měsíční fáze má odchylku 1 den za 122,5 roku a jejím autorem je mistr hodinář Martin Braun, který byl dříve součástí týmu manufaktury Schaumburg Watch.