Kód: 7360 | Značka: Schaumburg Watch

Schaumburg Watch Siding Spring GMT

Neohodnoceno
52 600 Kč
Na dotaz

Klasické společenské pánské hodinky se dvěma vteřinovými ručkami, které na sebe plynule navazují.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: stříbrná
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: černá
Funkce: GMT
Kalibr: SW07
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s ručním nátahem
Průměr pouzdra: 42 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové
Styl: společenské
Typ: pánské
Voděodolnost: 5 ATM
Zadní strana: safírové sklo
Položka byla vyprodána…

Model Siding Spring symbolizuje orbitální vlastnosti komety Siding Spring s retrográdním zobrazením retrolaterů. Provoz retrográdních sekund probíhá ve dvou slučovacích obdobích. Po uplynutí 30 sekund začíná druhá sekundová ručka automaticky od třicáté do šedesáté sekundy. Když je dosaženo šedesáté sekundy, procedura začíná znovu. Je skutečným potěšením sledovat průběh času v této speciální podobě.

  • Pouzdro: kartáčované / leštěné, ocel
  • Vodotěsnost: 5 atm
  • Průměr pouzdra: 42 mm
  • Sklo: safírové
  • Stroj: mechanický nátah SW-07, vyvážení ETACHRON, spirála,  18 000 A / h, můstek Schaumburger 3/4, ručně vyřezávaný vyrovnávací můstek
  • Dokončení: Schaumburger giloší
  • Funkce: Druhé časové pásmo, retrográdní sekunda, hodina, minuta
  • Řemínek: kůže

Schaumburg Watch je německá hodinářská manufaktura s menší produkcí, zaměřená na limitované edice a zajímavé svébytné originály. V jejich nabídce najdete nádherné ručně skeletované strojky, nebo zvláštní hodinářské komplikace – například regulátor, chronograph nebo měsíční fáze. Například jejich model Moon Galaxy dostal ocenění „Watch of the Year Award“ veletrhu hodinek SEW ( www.sewbrno.cz ). Tyto hodinky mají nádhernou měsíční fázi v podobě velkého měsíce, jejich ciferník je pak vyroben z materiálu GoldStone, který má nádherný efekt noční oblohy.

 Hodinky značky Schaumburg Watch vznikají od roku 1998. Při výrobě je stálo používáno velké procento ruční práce. Ročně je vyprodukováno okolo 1000 – 1500 kusů hodinek. Vždy se jedná o hodinky s mechanickým strojkem. Hodinky vznikají v manufaktuře ve městečku Rinteln. Firma je zajímavá i tím, že jedna z mála dokáže testovat hodinky na odolnost 600 BAR (6000 metrů), provádějí tedy testy vodotěsnosti nejen pro své hodinky, ale i pro celou řadu jiných výrobců. V řadě Unikatorium jsou pak dostupné ručně skeletované hodinky – tuto uměleckou činnost pro Schaumburg Watch zajišťuje mistr hodinář Jochen Benzinger.

Další zvláštností je speciální extrémně velká měsíční fáze, která se nachází v celé řadě modelů. Tato měsíční fáze má odchylku 1 den za 122,5 roku a jejím autorem je mistr hodinář Martin Braun, který byl dříve součástí týmu manufaktury Schaumburg Watch.