Kód: 7367 | Značka: Schaumburg Watch

Schaumburg Watch Patina

Neohodnoceno
48 300 Kč
Na dotaz

Nádherné klasické společenské hodinky manufaktury Schaumburg Watch s ručně rytým číselníkem.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: černá, šedá
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: hnědá
Funkce: datum
Kalibr: SW20A
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 42 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové
Styl: společenské
Typ: pánské
Voděodolnost: 5 ATM
Zadní strana: safírové sklo
Položka byla vyprodána…

Model Patina kombinuje ideály rafinovaného řemesla a elegance. Toto náročné řemeslo nevytváří jen klasické kouzlo hodinek, ale také jeho specifickou autentickou vysokou kvalitu. Ročně se vyrobí jen velmi omezený počet unikátů. S Unikatorium Patina jste vlastníkem ručně vyráběného mistrovského díla s trvalou hodnotou.

  • Pouzdro: kartáčované / leštěné, ocel
  • Vodotěsnost: 5 atm
  • Průměr pouzdra: 42 mm
  • Sklo: safírové
  • Stroj: automatický, SW-20A
  • Ciferník: ručně rytý, patinovaný
  • Řemínek: kůže 

Schaumburg Watch je německá hodinářská manufaktura s menší produkcí, zaměřená na limitované edice a zajímavé svébytné originály. V jejich nabídce najdete nádherné ručně skeletované strojky, nebo zvláštní hodinářské komplikace – například regulátor, chronograph nebo měsíční fáze. Například jejich model Moon Galaxy dostal ocenění „Watch of the Year Award“ veletrhu hodinek SEW ( www.sewbrno.cz ). Tyto hodinky mají nádhernou měsíční fázi v podobě velkého měsíce, jejich ciferník je pak vyroben z materiálu GoldStone, který má nádherný efekt noční oblohy.

 Hodinky značky Schaumburg Watch vznikají od roku 1998. Při výrobě je stálo používáno velké procento ruční práce. Ročně je vyprodukováno okolo 1000 – 1500 kusů hodinek. Vždy se jedná o hodinky s mechanickým strojkem. Hodinky vznikají v manufaktuře ve městečku Rinteln. Firma je zajímavá i tím, že jedna z mála dokáže testovat hodinky na odolnost 600 BAR (6000 metrů), provádějí tedy testy vodotěsnosti nejen pro své hodinky, ale i pro celou řadu jiných výrobců. V řadě Unikatorium jsou pak dostupné ručně skeletované hodinky – tuto uměleckou činnost pro Schaumburg Watch zajišťuje mistr hodinář Jochen Benzinger.

Další zvláštností je speciální extrémně velká měsíční fáze, která se nachází v celé řadě modelů. Tato měsíční fáze má odchylku 1 den za 122,5 roku a jejím autorem je mistr hodinář Martin Braun, který byl dříve součástí týmu manufaktury Schaumburg Watch.