Kód: 7371 | Značka: Schaumburg Watch

Schaumburg Watch Old Bridge

Neohodnoceno
63 900 Kč
Na dotaz

Ručně skeletované hodinky z produkce německé manufaktury Schaumburg Watch - Old Bridge.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: šedá
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: hnědá
Funkce: průhled na setrvačku
Kalibr: SW07
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s ručním nátahem
Průměr pouzdra: 42 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové
Styl: společenské
Typ: pánské
Voděodolnost: 5 ATM
Zadní strana: safírové sklo
Položka byla vyprodána…

Mosty spojují lidi, regiony, země a dokonce i kontinenty. Připomínají válku, symbolizují mír a ukazují historii. Přesně proto byl vytvořen model Unikatorium Old Bridge. Každý model je jedinečný.

  • Pouzdro: kartáčované / leštěné, ocel, leštěné šrouby
  • Vodotěsnost:5 atm
  • Průměr pouzdra: 42 mm
  • Sklo: safírové
  • Stroj: mechanický nátah SW-07
  • číselník: skeletovaný a patinovaný
  • Řemínek: kůže, patinovaná (ručně vyráběná Schaumburg Watch)

Schaumburg Watch je německá hodinářská manufaktura s menší produkcí, zaměřená na limitované edice a zajímavé svébytné originály. V jejich nabídce najdete nádherné ručně skeletované strojky, nebo zvláštní hodinářské komplikace – například regulátor, chronograph nebo měsíční fáze. Například jejich model Moon Galaxy dostal ocenění „Watch of the Year Award“ veletrhu hodinek SEW ( www.sewbrno.cz ). Tyto hodinky mají nádhernou měsíční fázi v podobě velkého měsíce, jejich ciferník je pak vyroben z materiálu GoldStone, který má nádherný efekt noční oblohy.

 Hodinky značky Schaumburg Watch vznikají od roku 1998. Při výrobě je stálo používáno velké procento ruční práce. Ročně je vyprodukováno okolo 1000 – 1500 kusů hodinek. Vždy se jedná o hodinky s mechanickým strojkem. Hodinky vznikají v manufaktuře ve městečku Rinteln. Firma je zajímavá i tím, že jedna z mála dokáže testovat hodinky na odolnost 600 BAR (6000 metrů), provádějí tedy testy vodotěsnosti nejen pro své hodinky, ale i pro celou řadu jiných výrobců. V řadě Unikatorium jsou pak dostupné ručně skeletované hodinky – tuto uměleckou činnost pro Schaumburg Watch zajišťuje mistr hodinář Jochen Benzinger.

Další zvláštností je speciální extrémně velká měsíční fáze, která se nachází v celé řadě modelů. Tato měsíční fáze má odchylku 1 den za 122,5 roku a jejím autorem je mistr hodinář Martin Braun, který byl dříve součástí týmu manufaktury Schaumburg Watch.