Kód: 7437 | Značka: Schaumburg Watch

Schaumburg Watch MooN Andromeda Nebula

Neohodnoceno
112 000 Kč
Na dotaz

Pánské automaty s číselníkem symbolizujícím vesmír a s unikátní měsíční fázi.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: černá, šedá
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: černá
Funkce: datum, měsíční fáze
Kalibr: sw-11
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 43 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové
Styl: společenské
Typ: pánské
Voděodolnost: 5 ATM
Zadní strana: safírové sklo
Položka byla vyprodána…

Unikátní pánské hodinky Schaumburg Watch MooN Andromeda Nebula. Hodinky mají mechanický strojek s automatickým nátahem, ukazují čas, datum a měsíční fázi. Průměr pouzdra hodinek je 43 mm, pouzdro je z nerezové oceli 316L ve vysokém lesku. Sklíčka jsou safírová (hodinky mají i průhled přes dýnko do stroje). Nebula je barevný mrak v hlubokém vesmíru sestávající z plynu nebo prachu. Číselník MooN Nebula by měl symbolizovat tento speciální úkaz. MooN je mechanická high-tech lunární fáze-hodinky. Číselník je luminiscenční, patentovaný a zobrazuje lunární cyklus severní a jižní polokoule stejně realistický jako fotografie s maximální odchylkou pouze jednoho dne za 122,5 let. 

  • Pouzdro: ocel, leštěná, kartáčovaná
  • Průměr pouzdra: 43 mm
  • Odolnost vůči vodě: 50 m / 165 stop
  • Safírové sklo s vrstvou AR
  • Ciferník: speciální barvy "mother of pearl"
  • Základ stroje: automatic SW-11, Swiss Made, Modifikace MooN od Schaumburg Watch
  • Funkce: věčný měsíc, hodina, minuta, datum
  • Povrchová úprava: perlage, rhodium
  • Rotor: côtes de Genève
  • Řemínek: kůže  

Schaumburg Watch je německá hodinářská manufaktura s menší produkcí, zaměřená na limitované edice a zajímavé svébytné originály. V jejich nabídce najdete nádherné ručně skeletované strojky, nebo zvláštní hodinářské komplikace – například regulátor, chronograph nebo měsíční fáze. Například jejich model Moon Galaxy dostal ocenění „Watch of the Year Award“ veletrhu hodinek SEW ( www.sewbrno.cz ). Tyto hodinky mají nádhernou měsíční fázi v podobě velkého měsíce, jejich ciferník je pak vyroben z materiálu GoldStone, který má nádherný efekt noční oblohy.

 Hodinky značky Schaumburg Watch vznikají od roku 1998. Při výrobě je stálo používáno velké procento ruční práce. Ročně je vyprodukováno okolo 1000 – 1500 kusů hodinek. Vždy se jedná o hodinky s mechanickým strojkem. Hodinky vznikají v manufaktuře ve městečku Rinteln. Firma je zajímavá i tím, že jedna z mála dokáže testovat hodinky na odolnost 600 BAR (6000 metrů), provádějí tedy testy vodotěsnosti nejen pro své hodinky, ale i pro celou řadu jiných výrobců. V řadě Unikatorium jsou pak dostupné ručně skeletované hodinky – tuto uměleckou činnost pro Schaumburg Watch zajišťuje mistr hodinář Jochen Benzinger.

Další zvláštností je speciální extrémně velká měsíční fáze, která se nachází v celé řadě modelů. Tato měsíční fáze má odchylku 1 den za 122,5 roku a jejím autorem je mistr hodinář Martin Braun, který byl dříve součástí týmu manufaktury Schaumburg Watch.