Kód: 547 | Značka: Schaumburg Watch

Schaumburg Watch Marine

Neohodnoceno
37 300 Kč
Na dotaz

Pánské klasické hodinky v retro stylu Schaumburg Watch Marine navazující na klasické námořní hodinky.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: stříbrná
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: hnědá
Kalibr: SW07
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Počet kamenů: 17
Pohon strojku: mechanický s ručním nátahem
Průměr pouzdra: 42 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové
Styl: sportovní, společenské
Voděodolnost: 5 ATM
Zadní strana: safírové sklo
Položka byla vyprodána…

Pánské klasické hodinky v retro stylu Schaumburg Watch Marine. Hodinky vzhledem i použitým páskem navazují na klasické námořní hodinky. Číselník je stříbrný s jasně modrými indexy, centrálně jsou umístěny minutová a hodinová ručička, vteřinová ručička je mimostředná nad indexem 6. Hodinky mají mechanický s ručním nátahem - rezerva chodu je 42 hodin. Stroj má označení SW07 - jedná se o upravovaný klasický stroj Unitas. Zajímavostí je zadní strana hodinek, kde přes průhled ze safírového skla vidíte na rytím ručně zdobený stroj. Průměr pouzdra z nerezové oceli 316L je 42 mm. Sklíčko je safírové s antireflexní úpravou. Odolnost hodinek je 5 ATM. Pásek je z přírodní velmi silné a odolné kůže v její přírodní barvě. 

Schaumburg Watch je německá hodinářská manufaktura s menší produkcí, zaměřená na limitované edice a zajímavé svébytné originály. V jejich nabídce najdete nádherné ručně skeletované strojky, nebo zvláštní hodinářské komplikace – například regulátor, chronograph nebo měsíční fáze. Například jejich model Moon Galaxy dostal ocenění „Watch of the Year Award“ veletrhu hodinek SEW ( www.sewbrno.cz ). Tyto hodinky mají nádhernou měsíční fázi v podobě velkého měsíce, jejich ciferník je pak vyroben z materiálu GoldStone, který má nádherný efekt noční oblohy.

 Hodinky značky Schaumburg Watch vznikají od roku 1998. Při výrobě je stálo používáno velké procento ruční práce. Ročně je vyprodukováno okolo 1000 – 1500 kusů hodinek. Vždy se jedná o hodinky s mechanickým strojkem. Hodinky vznikají v manufaktuře ve městečku Rinteln. Firma je zajímavá i tím, že jedna z mála dokáže testovat hodinky na odolnost 600 BAR (6000 metrů), provádějí tedy testy vodotěsnosti nejen pro své hodinky, ale i pro celou řadu jiných výrobců. V řadě Unikatorium jsou pak dostupné ručně skeletované hodinky – tuto uměleckou činnost pro Schaumburg Watch zajišťuje mistr hodinář Jochen Benzinger.

Další zvláštností je speciální extrémně velká měsíční fáze, která se nachází v celé řadě modelů. Tato měsíční fáze má odchylku 1 den za 122,5 roku a jejím autorem je mistr hodinář Martin Braun, který byl dříve součástí týmu manufaktury Schaumburg Watch.