Kód: I13903 | Značka: Ingersoll

Ingersoll THE SCOVILL AUTOMATIC I13903

Neohodnoceno
11 970 Kč
Na dotaz

Pánské hodinky se skeletovaným číselníkem vhodné jak do společnosti, tak na každodenní nošení.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: černá
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: stříbrná
Funkce: průhled na setrvačku
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 43 mm
Řemínek: nerezová ocel
Sklíčko: minerální tvrzené
Styl: sportovní, společenské
Šířka řemínku: 22 mm
Typ: pánské
Voděodolnost: 10 ATM
Zadní strana: minerální tvrzené sklo
Položka byla vyprodána…

Pánské společenské hodinky Ingersoll THE SCOVILL AUTOMATIC I13903. Ciferník hodinek je černé barvy s analogovým zobrazením. Řemínek hodinek je vyroben z nerezové oceli. Sklíčko hodinek je vyrobeno z tvrzeného minerálního skla. Pohon strojku je automatický. Tyto hodinky mají vodotěsnost až do hloubky 100 metrů, kterou zajišťuje šroubovací korunka.

Pouzdro hodinek je vyrobeno z nerezové oceli, má matnou a leštěnou povrchovou úpravu. Hodinky mají otočnou lunetu v protisměru hodinových ručiček. Šířka řemínku hodinek je 22 mm, šířka pouzdra je 43 mm a tloušťka pouzdra je 14,6 mm. Tyto hodinky jsou vhodné pro společenské akce i sportovní události.

Značku Ingersoll založili roku 1892 dva bratři z Michiganu, původním povoláním farmáři. Jejich rodinným přítelem byl  Henry Ford, který je přivedl na cestu pásové výroby. V té době se hodinky dělaly kusově: jedny hodinky – jeden hodinář. Výrobou na pásu se snížila nákladnost výroby (a tedy i jejich koncová cena) a rychlost výroby umožňovala výrobu velkého množství hodinek, tím se staly hodinky dříve určené jen pro bohatší klienty, takřka lidovou záležitostí a značka nabyla velké popularity. Uživateli hodinek Ingersoll byli například Gándhí, James Dean a další. Dokonce i fiktivní postava Dr. Langdon z Šifry mistra Leonarda nosí v románech hodinky Ingersoll – ty originální s Mickey Mousem ze třicátých let). Dvoje hodinky Ingersoll byly vytaženy z vraku Titaniku.

Hodinky značky Ingersoll se vyrábí nepřetržitě, mezi válkami postavil Robert Ingersoll továrnu v Londýně, po druhé světové válce však byla značka z důvodu amerického bankrotu firmy odkoupena britskou firmou Strauss (následně firmou Zeon, která vlastní značku dodnes). Strojky které v hodinkách najdete jsou buď od japonské Miyoty nebo značky Sea-Gull (založeno 1955 v Hong Kongu – jeden z největších producentů hodinkových strojků na světě – výroba dříve i pro Eta, nyní spousta vlastních patentů a vlastních strojků například i s Tourbillonem).

Od kolekce 2016/2017 nastává u Ingersollu zásadní změna. Na designu hodinek se již nepodílí pan Kwiatkowski – na hodinkách nové kolekce tedy již nenajdete nápis German Design. Zanikla i řada Bison – byla nahrazena řadou neboli „rodinou“ Discovery, vzniká i několik dalších řad (rodin). Větší prostor dostávají strojky od japonské Miyoty, strojky Sea-Gull jsou upravovány švýcarskými díly (především setrvačky). Velké množství používaných kalibrů bylo významně zredukováno, nová řada je postavena asi na pěti mechanických kalibrech. Design je přímější, jednodušší a vrací se k americkým kořenům značky.

Naše společnost pohanka & co. s.r.o. je od roku 2009 výhradním dovozcem hodinek značky Ingersoll pro Českou republiku a Slovenskou republiku – jsme smluvním partnerem společnosti ZEON Ltd., která je majitelem ochranné známky a výrobcem hodinek Ingersoll. Pravé hodinky Ingersoll tedy můžete na území České republiky a Slovenské republiky koupit pouze od nás nebo našich smluvně vázaných obchodních partnerů. Pozor na nákup hodinek Ingersoll za podezřele nízkou cenu nebo od neoprávněného prodejce – většinou se jedná o ilegální dovoz hodinek, které buď nejsou určeny pro náš trh nebo neprošly kvalitativní kontrolou – takovéto hodinky jsou většinou vyschlé (tedy po krátké době se zadřou) nebo mají jiný funkční problém. Na hodinky, které nejsou koupeny v rámci naší distribuční sítě, neposkytujeme záruku.