Kód: 21835 | Značka: Chronotechna

Chronotechna SEAQUEST DIVE NANGA PARBAT

Neohodnoceno
43 300 Kč
Vyprodáno

Limitovaná edice 20 kusů.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: šedá
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: černá, hnědá
Kalibr: Sellita SW200-1 s COSC certifikací
Limitovaná edice: ano
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 42 mm
Řemínek: kaučukový, kožený
Sklíčko: safírové
Styl: sportovní
Šířka řemínku: 22 mm
Typ: pánské
Voděodolnost: 30 ATM
Zadní strana: safírové sklo
Položka byla vyprodána…

Pokud černý číselník hodinek Chronotechna připomíná tajemné hlubiny nejhlubších světových oceánů, jak by vypadal jejich protipól – číselník, který by vzdával hold mrazivým, drsným a zasněženým štítům nejvyšších hor světa? Náš designérský tým ve spolupráci s jedním z nejlepších světových horolezců Markem Holečkem našel odpověď v podobě číselníku z ručně broušeného titanu, který svou syrovostí, chladností a nezaměnitelným leskem odráží odvěkou lidskou touhu zdolávat nejvyšší vrcholky na Zemi. Limitovaná edice 20 kusů SeaQuest Dive Nanga Parbat dostala název po 9. nejvyšší hoře světa, která se pyšní skalní stěnou s největším převýšením na světě (4600 metrů) a která je nejoblíbenějším vrcholem Marka Holečka. Ten bude mít hodinky SeaQuest Dive Nanga Parbat na ruce i při svých dalších expedicích, a proto je potřeba, aby si hodinky zachovaly všechny vlastnosti, kvůli kterým jste si je oblíbili pod vodou – masivní pouzdro z nerezové oceli 316L, safírové sklíčko, extrémně přesný švýcarský strojek Sellita SW200-1 s COSC certifikací (max. odchylka: -4/+6 vteřin denně), vrstva luminiscence SuperLuminova na všech ručičkách i lunetě pro skvělou čitelnost ve tmě a samozřejmě i vodotěsnost do hloubky 300 metrů.

Chronotechna byla založena krátce po skončení druhé světové války jako první výrobce hodinářských přístrojů v Československu a více než 30 let byla řízena státem. Během této doby nepřetržitě vyvíjela a vyráběla kvalitní hodiny i hodinky české výroby, jako jsou SPARTAK a PRIM, které jsou hluboce zakořeněny v dědictví této země.

Řemeslníci Chronotechny získávali dovednosti a zkušenosti švýcarských odborníků, neboť značka usilovala o úplnou nezávislost. Naše náramkové hodinky překonávaly úspěchy, kterých v té době dokázalo dosáhnout pouze pár, navíc mnohem vyspělejších zemí. Prototypy měly obrovský úspěch, a tak byla zahájena sériová výroba s limitovaným počtem kusů pro zachování exkluzivity. V dílně bylo rušněji než kdy jindy a v centrále umístěné v Novém Městě nad Metují probíhaly obrovské expanze. Od nástěnných hodin a budíků až po luxusní náramkové hodinky a stopky jsme byli jedničkou ve svém oboru v celém Československu s dalekosáhlými úspěchy i v zahraničí.

Brzy po sametové revoluci byla Chronotechna privatizována. Se změnou režimu byla země znenadání zaplavena nejrůznějšími značkami hodinek z celého světa – od těch nejluxusnějších, až po ty nejlevnější. Chronotechna s tím nezvládala držet krok, a protože se zároveň změnil i vlastník, pomalu se rozpadala, až nakonec zavřela své brány úplně.

Po 18 letech, kdy na společnost a značku sedal prach, se její odkaz podařilo oživit. V roce 2018 spatřil švýcarský podnikatel v oboru horologie, který v České republice žije již 15 let, na starém budíku název značky Chronotechna a okamžitě mu propadl. Desítky let stará česká značka byla na prodej, a tak ji převzal jako další zajímavou výzvu s jasnou vizí – znovuobjevit poválečnou českou značku zaměřenou na budíky a stopky a přivést ji do 21. století.

V roce 2018 jsme představili první model švýcarských hodinek s nejčernějším černým číselníkem, který vzbudil obrovský ohlas u všech milovníků mechanických hodinek. Tím pro nás však hledání pokročilých materiálů a posouvání technologických hranic neskončilo, proto jsme o tři roky později představili nový model hodinek, který definici černého materiálu posunul ještě dál. Naše potápěčské hodinky SeaQuest Dive mají kontrastní super-černý titanový číselník, vodotěsnost do 300 metrů, super přesný strojek s certifikací COSC a vylepšenou povrchovou úpravou pouzdra na novou úroveň kvality.

Historie švýcarské tradice a kvalitního řemesla, českého srdce a vědy v náramkových hodinkách prodávaných za více než příznivé ceny. Pokud jsou všechny tyto faktory splněny, mohou být mechanické hodinky velmi zábavné. S tímto vědomím jsme znovu vytvořili Chronotechnu, značku hodinek s novým úhlem pohledu, která zpochybňuje zavedená pravidla v tradičním hodinářském průmyslu. Spojujeme nejmodernější technologie s tradiční švýcarskou hodinářskou výrobou, abychom vytvořili nejlepší nástroj pro všechny průzkumníky a dobrodruhy – odolné, spolehlivé a přesné hodinky do drsných podmínek na moři, v horách i ve vzduchu. Protože Chronotechna začínala jako firma řízená státním kolektivem, je jejím konečným cílem vrátit značku českému lidu. Nejde o podnikatelské a obchodní kroky, ale o sdílení neutuchající vášně pro tradiční hodinářství, o kterou se chceme podělit se všemi a předávat ji našim přátelům, klientům i akcionářům. Naši lidé si nezaslouží nic jiného!