Kód: 21837 | Značka: Chronotechna

Chronotechna SEAQUEST DIVE DLC WHITE

Neohodnoceno
39 930 Kč
Skladem

Limitovaná edice 333 kusů.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: bílá, černá
Barva pouzdra: černá
Barva řemínku: černá, hnědá
Kalibr: Sellita SW200-1 s COSC certifikací
Limitovaná edice: ano
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 42 mm
Řemínek: kaučukový, kožený
Sklíčko: safírové
Styl: sportovní
Šířka řemínku: 22 mm
Typ: pánské
Voděodolnost: 30 ATM
Zadní strana: safírové sklo

Pro všechny milovníky dobrodružství! Nejčernější hodinky, které kdy byly vyrobeny, se super černým ciferníkem, který pohltí všechny vaše vášně. Potápěčské hodinky s vodotěsností do 300 metrů, rychloupínacím systémem pro výměnu pásku a ultra odolným sklíčkem proti poškrábání, které, co se tuhosti týče, porazí snad jen diamanty. Tyto mechanické hodinky jsou zkrátka stvořené pro opravdovou výdrž díky samonatahovacímu strojku Sellita s certifikací COSC (max. odchylka: -4/+6 vteřin denně), pouzdru hodinek z ušlechtilé oceli 316L s černým pískovaným povlakem DLC (amorfní uhlíkový materiál) a keramické lunetě, leštěným ručičkám a spodní vrstvě číselníku vyplněné luminiscencí SLN Bílá X1 Grade, která ve tmě září modře. Takový stupeň luminiscence v kombinaci s horní destičkou ciferníku ze super černého materiálu činí z vašich hodinek SeaQuest Dive nejčitelnější ciferník, jaký byl kdy vyroben. Silný kontrast pro silné osobnosti!

 

Chronotechna byla založena krátce po skončení druhé světové války jako první výrobce hodinářských přístrojů v Československu a více než 30 let byla řízena státem. Během této doby nepřetržitě vyvíjela a vyráběla kvalitní hodiny i hodinky české výroby, jako jsou SPARTAK a PRIM, které jsou hluboce zakořeněny v dědictví této země.

Řemeslníci Chronotechny získávali dovednosti a zkušenosti švýcarských odborníků, neboť značka usilovala o úplnou nezávislost. Naše náramkové hodinky překonávaly úspěchy, kterých v té době dokázalo dosáhnout pouze pár, navíc mnohem vyspělejších zemí. Prototypy měly obrovský úspěch, a tak byla zahájena sériová výroba s limitovaným počtem kusů pro zachování exkluzivity. V dílně bylo rušněji než kdy jindy a v centrále umístěné v Novém Městě nad Metují probíhaly obrovské expanze. Od nástěnných hodin a budíků až po luxusní náramkové hodinky a stopky jsme byli jedničkou ve svém oboru v celém Československu s dalekosáhlými úspěchy i v zahraničí.

Brzy po sametové revoluci byla Chronotechna privatizována. Se změnou režimu byla země znenadání zaplavena nejrůznějšími značkami hodinek z celého světa – od těch nejluxusnějších, až po ty nejlevnější. Chronotechna s tím nezvládala držet krok, a protože se zároveň změnil i vlastník, pomalu se rozpadala, až nakonec zavřela své brány úplně.

Po 18 letech, kdy na společnost a značku sedal prach, se její odkaz podařilo oživit. V roce 2018 spatřil švýcarský podnikatel v oboru horologie, který v České republice žije již 15 let, na starém budíku název značky Chronotechna a okamžitě mu propadl. Desítky let stará česká značka byla na prodej, a tak ji převzal jako další zajímavou výzvu s jasnou vizí – znovuobjevit poválečnou českou značku zaměřenou na budíky a stopky a přivést ji do 21. století.

V roce 2018 jsme představili první model švýcarských hodinek s nejčernějším černým číselníkem, který vzbudil obrovský ohlas u všech milovníků mechanických hodinek. Tím pro nás však hledání pokročilých materiálů a posouvání technologických hranic neskončilo, proto jsme o tři roky později představili nový model hodinek, který definici černého materiálu posunul ještě dál. Naše potápěčské hodinky SeaQuest Dive mají kontrastní super-černý titanový číselník, vodotěsnost do 300 metrů, super přesný strojek s certifikací COSC a vylepšenou povrchovou úpravou pouzdra na novou úroveň kvality.

Historie švýcarské tradice a kvalitního řemesla, českého srdce a vědy v náramkových hodinkách prodávaných za více než příznivé ceny. Pokud jsou všechny tyto faktory splněny, mohou být mechanické hodinky velmi zábavné. S tímto vědomím jsme znovu vytvořili Chronotechnu, značku hodinek s novým úhlem pohledu, která zpochybňuje zavedená pravidla v tradičním hodinářském průmyslu. Spojujeme nejmodernější technologie s tradiční švýcarskou hodinářskou výrobou, abychom vytvořili nejlepší nástroj pro všechny průzkumníky a dobrodruhy – odolné, spolehlivé a přesné hodinky do drsných podmínek na moři, v horách i ve vzduchu. Protože Chronotechna začínala jako firma řízená státním kolektivem, je jejím konečným cílem vrátit značku českému lidu. Nejde o podnikatelské a obchodní kroky, ale o sdílení neutuchající vášně pro tradiční hodinářství, o kterou se chceme podělit se všemi a předávat ji našim přátelům, klientům i akcionářům. Naši lidé si nezaslouží nic jiného!