Kód: 7331 | Značka: Schaumburg Watch

Schaumburg Watch Urbanic Patinamatic

Neohodnoceno
33 700 Kč
Na dotaz

Unikátní pánské hodinky s mechanickým strojkem s automatickým nátahem mají patinovaný číselník a pouzdro.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: černá, šedá
Barva pouzdra: bronzová, stříbrná
Barva řemínku: černá
Funkce: datum
Kalibr: SW20A
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 45 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové
Styl: sportovní
Typ: pánské
Voděodolnost: 10 ATM
Zadní strana: kovové dýnko
Položka byla vyprodána…

Unikátní pánské hodinky Schaumburg Watch Urbanic Patinamatic. Číselník je patinovaný. Hodinky mají mechanický strojek s automatickým nátahem, ukazují čas a datum. U této série se nepoužívá žádná barva. Všechny patentované odstíny jsou ručně vyráběny procesem zahřívání a zhnědnutí. Žádný model této řady není jako druhý. Každý model je jedinečný. Průměr pouzdra hodinek je 45 mm, pouzdro je z nerezové oceli 316L. Sklíčko je safírové s antireflexem. Korunka je šroubovací a odolnost hodinek je 10 ATM. 

Schaumburg Watch je německá hodinářská manufaktura s menší produkcí, zaměřená na limitované edice a zajímavé svébytné originály. V jejich nabídce najdete nádherné ručně skeletované strojky, nebo zvláštní hodinářské komplikace – například regulátor, chronograph nebo měsíční fáze. Například jejich model Moon Galaxy dostal ocenění „Watch of the Year Award“ veletrhu hodinek SEW ( www.sewbrno.cz ). Tyto hodinky mají nádhernou měsíční fázi v podobě velkého měsíce, jejich ciferník je pak vyroben z materiálu GoldStone, který má nádherný efekt noční oblohy.

 Hodinky značky Schaumburg Watch vznikají od roku 1998. Při výrobě je stálo používáno velké procento ruční práce. Ročně je vyprodukováno okolo 1000 – 1500 kusů hodinek. Vždy se jedná o hodinky s mechanickým strojkem. Hodinky vznikají v manufaktuře ve městečku Rinteln. Firma je zajímavá i tím, že jedna z mála dokáže testovat hodinky na odolnost 600 BAR (6000 metrů), provádějí tedy testy vodotěsnosti nejen pro své hodinky, ale i pro celou řadu jiných výrobců. V řadě Unikatorium jsou pak dostupné ručně skeletované hodinky – tuto uměleckou činnost pro Schaumburg Watch zajišťuje mistr hodinář Jochen Benzinger.

Další zvláštností je speciální extrémně velká měsíční fáze, která se nachází v celé řadě modelů. Tato měsíční fáze má odchylku 1 den za 122,5 roku a jejím autorem je mistr hodinář Martin Braun, který byl dříve součástí týmu manufaktury Schaumburg Watch.