Kód: 7335 | Značka: Schaumburg Watch

Schaumburg Watch Urbanic 2

Neohodnoceno
31 200 Kč
Na dotaz

Unikátní pánské hodinky s mechanickým strojkem s automatickým nátahem ukazují čas a datum.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: černá
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: černá
Funkce: datum
Kalibr: SW20A
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 45 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové
Styl: sportovní
Typ: pánské
Voděodolnost: 10 ATM
Zadní strana: safírové sklo
Položka byla vyprodána…

Unikátní pánské hodinky Schaumburg Watch Urbanic 2. Hodinky jsou díky ergonomickému pouzdru ideální pro široké i štíhlé zápěstí, takže působí příjemným a čistým dojmem. Vynikající čitelnost za denního světla a v noci doplňuje dokonalou ergonomii. Mimořádně jasné pigmenty Superluminova na dosvitu na rukou zajišťují výjimečnou čitelnost v noci. . Mechanický automatický stroj SW-20a je založen na tradičním švýcarském systému. Vyznačuje se nerozbitným mainspringem Nivarox, vyvažovacím kolečkem s kompenzací teploty, přesným ukotvením kotvy a systémem ochrany proti otřesům Incabloc. Ultra spolehlivý stroj je uložen v ocelovém pouzdře o průměru 45 mm. Tloušťka je 10,5 mm a celé pouzdro je bezpečně chráněno antireflexním safírovým sklem trvale odolným vůči tlaku až 10 atm, což odpovídá hloubce vody 100 metrů. 

Schaumburg Watch je německá hodinářská manufaktura s menší produkcí, zaměřená na limitované edice a zajímavé svébytné originály. V jejich nabídce najdete nádherné ručně skeletované strojky, nebo zvláštní hodinářské komplikace – například regulátor, chronograph nebo měsíční fáze. Například jejich model Moon Galaxy dostal ocenění „Watch of the Year Award“ veletrhu hodinek SEW ( www.sewbrno.cz ). Tyto hodinky mají nádhernou měsíční fázi v podobě velkého měsíce, jejich ciferník je pak vyroben z materiálu GoldStone, který má nádherný efekt noční oblohy.

 Hodinky značky Schaumburg Watch vznikají od roku 1998. Při výrobě je stálo používáno velké procento ruční práce. Ročně je vyprodukováno okolo 1000 – 1500 kusů hodinek. Vždy se jedná o hodinky s mechanickým strojkem. Hodinky vznikají v manufaktuře ve městečku Rinteln. Firma je zajímavá i tím, že jedna z mála dokáže testovat hodinky na odolnost 600 BAR (6000 metrů), provádějí tedy testy vodotěsnosti nejen pro své hodinky, ale i pro celou řadu jiných výrobců. V řadě Unikatorium jsou pak dostupné ručně skeletované hodinky – tuto uměleckou činnost pro Schaumburg Watch zajišťuje mistr hodinář Jochen Benzinger.

Další zvláštností je speciální extrémně velká měsíční fáze, která se nachází v celé řadě modelů. Tato měsíční fáze má odchylku 1 den za 122,5 roku a jejím autorem je mistr hodinář Martin Braun, který byl dříve součástí týmu manufaktury Schaumburg Watch.