Kód: 7356 | Značka: Schaumburg Watch

Schaumburg Watch SteamPunk II

Neohodnoceno
52 600 Kč
Na dotaz

Pánské modře patinované hodinky Schaumburg Watch SteamPunk II

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: šedá
Barva pouzdra: černá
Barva řemínku: modrá
Kalibr: SW07
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s ručním nátahem
Průměr pouzdra: 42 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové
Styl: sportovní, společenské
Typ: pánské
Voděodolnost: 5 ATM
Zadní strana: safírové sklo
Položka byla vyprodána…

SteamPunk II. Mimořádné, jedinečné hodinky, které rozhodně nejsou pro mainstream. SteamPunk je vyráběn složitou ruční prací. Jako nový stroj se používá nový ručně vyráběný SW-07.1 se speciálně vyrobenými deskami, mosty. Každá část strojku je zpracována ručně.

  • Pouzdro: ION-pokovování tmavě modrá, ocel
  • Vodotěsnost: 5 atm
  • Průměr pouzdra: 42 mm
  • Ciferník: patinovaný
  • Ručky: patinované, Steampunk Wrench design
  • Sklo: safírové
  • Stroj: mechanický nátah SW-07.1, vyvážení ETACHRON, spirála, paletová vidlice, Incabloc, 18 000 A / h, most Schaumburger 3/4
  • Řemínek: kůže, patinovaná (ručně vyráběná Schaumburg Watch) 

Schaumburg Watch je německá hodinářská manufaktura s menší produkcí, zaměřená na limitované edice a zajímavé svébytné originály. V jejich nabídce najdete nádherné ručně skeletované strojky, nebo zvláštní hodinářské komplikace – například regulátor, chronograph nebo měsíční fáze. Například jejich model Moon Galaxy dostal ocenění „Watch of the Year Award“ veletrhu hodinek SEW ( www.sewbrno.cz ). Tyto hodinky mají nádhernou měsíční fázi v podobě velkého měsíce, jejich ciferník je pak vyroben z materiálu GoldStone, který má nádherný efekt noční oblohy.

 Hodinky značky Schaumburg Watch vznikají od roku 1998. Při výrobě je stálo používáno velké procento ruční práce. Ročně je vyprodukováno okolo 1000 – 1500 kusů hodinek. Vždy se jedná o hodinky s mechanickým strojkem. Hodinky vznikají v manufaktuře ve městečku Rinteln. Firma je zajímavá i tím, že jedna z mála dokáže testovat hodinky na odolnost 600 BAR (6000 metrů), provádějí tedy testy vodotěsnosti nejen pro své hodinky, ale i pro celou řadu jiných výrobců. V řadě Unikatorium jsou pak dostupné ručně skeletované hodinky – tuto uměleckou činnost pro Schaumburg Watch zajišťuje mistr hodinář Jochen Benzinger.

Další zvláštností je speciální extrémně velká měsíční fáze, která se nachází v celé řadě modelů. Tato měsíční fáze má odchylku 1 den za 122,5 roku a jejím autorem je mistr hodinář Martin Braun, který byl dříve součástí týmu manufaktury Schaumburg Watch.