Kód: 541 | Značka: Schaumburg Watch

Schaumburg Watch GT ONE REDCUP

Neohodnoceno
31 000 Kč
Na dotaz

Výrazné sportovní pánské mechanické automaty s jedinou ručičkou, která každých 12 hodin oběhne celý ciferník.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: černá
Barva pouzdra: černá
Barva řemínku: černá
Funkce: datum
Kalibr: SW20A
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 46 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové
Styl: sportovní
Typ: pánské
Voděodolnost: 5 ATM
Zadní strana: safírové sklo
Položka byla vyprodána…

Výrazné sportovní pánské hodinky Schaumburg Watch GT ONE REDCUP. Strojek mají mechanický s automatickým nátahem. Ukazují čas a datum. Velkou a výraznou zajímavostí je přítomnost pouze jedné ručičky - hodinové, která jednou za 12 hodin oběhne celý ciferník. Odečítání času tedy není tak přesné, zato unikátní. :-) Velikost pouzdra je 46 mm - má povrchovou úpravu v černé barvě - PVD. Ručně šitý pásek má výrazné rudé prošití a nádhernou sametovou strukturu. Sklíčko je safírové. Použitý strojek je SW20A. 

Schaumburg Watch je německá hodinářská manufaktura s menší produkcí, zaměřená na limitované edice a zajímavé svébytné originály. V jejich nabídce najdete nádherné ručně skeletované strojky, nebo zvláštní hodinářské komplikace – například regulátor, chronograph nebo měsíční fáze. Například jejich model Moon Galaxy dostal ocenění „Watch of the Year Award“ veletrhu hodinek SEW ( www.sewbrno.cz ). Tyto hodinky mají nádhernou měsíční fázi v podobě velkého měsíce, jejich ciferník je pak vyroben z materiálu GoldStone, který má nádherný efekt noční oblohy.

 Hodinky značky Schaumburg Watch vznikají od roku 1998. Při výrobě je stálo používáno velké procento ruční práce. Ročně je vyprodukováno okolo 1000 – 1500 kusů hodinek. Vždy se jedná o hodinky s mechanickým strojkem. Hodinky vznikají v manufaktuře ve městečku Rinteln. Firma je zajímavá i tím, že jedna z mála dokáže testovat hodinky na odolnost 600 BAR (6000 metrů), provádějí tedy testy vodotěsnosti nejen pro své hodinky, ale i pro celou řadu jiných výrobců. V řadě Unikatorium jsou pak dostupné ručně skeletované hodinky – tuto uměleckou činnost pro Schaumburg Watch zajišťuje mistr hodinář Jochen Benzinger.

Další zvláštností je speciální extrémně velká měsíční fáze, která se nachází v celé řadě modelů. Tato měsíční fáze má odchylku 1 den za 122,5 roku a jejím autorem je mistr hodinář Martin Braun, který byl dříve součástí týmu manufaktury Schaumburg Watch.