Kód: 5680 | Značka: Schaumburg Watch

Schaumburg Watch Gnomonik Passion Red

Neohodnoceno
37 200 Kč
Na dotaz

Nádherné dámské jednoručkové mechanické automaty z produkce německé manufaktury Schaumburg Watch.

Kategorie: Dámské hodinky
Barva ciferníku: bílá, perleť
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: červená
Funkce: datum
Kalibr: SW20A
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 35 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové
Styl: společenské
Typ: dámské
Voděodolnost: 5 ATM
Zadní strana: safírové sklo
Položka byla vyprodána…

Nádherné dámské jednoručkové hodinky z produkce německé manufaktury Schaumburg Watch - Gnomonik Passion. Hodinky mají mechanický strojek s automatickým nátahem. Na perleťovém číselníku se nachází kromě datumovky již jen hodinová ručička. Luneta je poseta pravými topazy - na výběr je několik možných barev, stejně tak se dají kombinovat různé barvy pásku z pravé kůže. Průměr pouzdra z nerezové oceli 316L je 35 mm. Odolnost hodinek je 5ATM. Sklíčko je safírové. Přes průhledné dýnko je pohled na stroj SW20A s černým rotorem. 

Schaumburg Watch je německá hodinářská manufaktura s menší produkcí, zaměřená na limitované edice a zajímavé svébytné originály. V jejich nabídce najdete nádherné ručně skeletované strojky, nebo zvláštní hodinářské komplikace – například regulátor, chronograph nebo měsíční fáze. Například jejich model Moon Galaxy dostal ocenění „Watch of the Year Award“ veletrhu hodinek SEW ( www.sewbrno.cz ). Tyto hodinky mají nádhernou měsíční fázi v podobě velkého měsíce, jejich ciferník je pak vyroben z materiálu GoldStone, který má nádherný efekt noční oblohy.

 Hodinky značky Schaumburg Watch vznikají od roku 1998. Při výrobě je stálo používáno velké procento ruční práce. Ročně je vyprodukováno okolo 1000 – 1500 kusů hodinek. Vždy se jedná o hodinky s mechanickým strojkem. Hodinky vznikají v manufaktuře ve městečku Rinteln. Firma je zajímavá i tím, že jedna z mála dokáže testovat hodinky na odolnost 600 BAR (6000 metrů), provádějí tedy testy vodotěsnosti nejen pro své hodinky, ale i pro celou řadu jiných výrobců. V řadě Unikatorium jsou pak dostupné ručně skeletované hodinky – tuto uměleckou činnost pro Schaumburg Watch zajišťuje mistr hodinář Jochen Benzinger.

Další zvláštností je speciální extrémně velká měsíční fáze, která se nachází v celé řadě modelů. Tato měsíční fáze má odchylku 1 den za 122,5 roku a jejím autorem je mistr hodinář Martin Braun, který byl dříve součástí týmu manufaktury Schaumburg Watch.