Kód: 5358 | Značka: Schaumburg Watch

Schaumburg Watch Gnomonik Damast

Neohodnoceno
45 300 Kč
Na dotaz

Unikátní model s číselníkem a lunetou z damascénské oceli !! Nádherné klasické společenské hodinky manufaktury Schaumburg Watch se strohým, klasickým designem.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: damascénská ocel, šedá
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: černá
Kalibr: SW20A
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 42 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové
Styl: společenské
Typ: pánské
Voděodolnost: 5 ATM
Zadní strana: safírové sklo
Položka byla vyprodána…

Unikátní model z modelové řady roku 2019 - kus speciálně vyrobený pro veletrh SEW Brno 2018, kde byl slavnostně představen. Nádherné klasické společenské hodinky manufaktury Schaumburg Watch - model Gnomonik Damast. Jak již sám název napovídá, jedná se o jednoduché hodinky, se strohým, klasickým designem, který má ale širokou řadu příznivců. Ciferník je vyroben z damascénské ocel, každý kus má tedy jedinečnou kresbu. Pouzdro je z nerezové oceli 316L ve vysokém lesku - průměr 42 mm. Luneta hodinek je také z damascénské oceli. Pásek je z černé kůže s klasickou sponou. Strojek je mechanický s automatickým nátahem SW20A. Odolnost hodinek je 5 ATM. Sklíčko je safírové s antireflexem. Přes dýnko je průzor do stroje.  

Schaumburg Watch je německá hodinářská manufaktura s menší produkcí, zaměřená na limitované edice a zajímavé svébytné originály. V jejich nabídce najdete nádherné ručně skeletované strojky, nebo zvláštní hodinářské komplikace – například regulátor, chronograph nebo měsíční fáze. Například jejich model Moon Galaxy dostal ocenění „Watch of the Year Award“ veletrhu hodinek SEW ( www.sewbrno.cz ). Tyto hodinky mají nádhernou měsíční fázi v podobě velkého měsíce, jejich ciferník je pak vyroben z materiálu GoldStone, který má nádherný efekt noční oblohy.

 Hodinky značky Schaumburg Watch vznikají od roku 1998. Při výrobě je stálo používáno velké procento ruční práce. Ročně je vyprodukováno okolo 1000 – 1500 kusů hodinek. Vždy se jedná o hodinky s mechanickým strojkem. Hodinky vznikají v manufaktuře ve městečku Rinteln. Firma je zajímavá i tím, že jedna z mála dokáže testovat hodinky na odolnost 600 BAR (6000 metrů), provádějí tedy testy vodotěsnosti nejen pro své hodinky, ale i pro celou řadu jiných výrobců. V řadě Unikatorium jsou pak dostupné ručně skeletované hodinky – tuto uměleckou činnost pro Schaumburg Watch zajišťuje mistr hodinář Jochen Benzinger.

Další zvláštností je speciální extrémně velká měsíční fáze, která se nachází v celé řadě modelů. Tato měsíční fáze má odchylku 1 den za 122,5 roku a jejím autorem je mistr hodinář Martin Braun, který byl dříve součástí týmu manufaktury Schaumburg Watch.