Kód: 94-196-511-35-1 | Značka: Prim Manufacture 1949

PRIM TB LE

Neohodnoceno
499 900 Kč
Na dotaz
Poslední limitovaná edice roku 2022 je poctou a připomínkou osobnosti Tomáše Bati.
Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: bílá
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: černá
Funkce: datum
Kalibr: PRIM kalibr 94.00
Limitovaná edice: ano
Materiál pouzdra: platina
Pohon strojku: mechanický s ručním nátahem
Průměr pouzdra: 41 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové konvexní
Styl: společenské
Šířka řemínku: 20 mm
Typ: pánské
Voděodolnost: 5 ATM
Položka byla vyprodána…

Ústředním designovým prvkem pánských společenských hodinek je grafický symbol modularity, principu, kterým se Baťa řídil v životě osobním i pracovním. Jednotlivé moduly znamenají v Baťově pojetí dílčí úseky, které po spojení tvoří jedinečný celek. Stejně tak čas je rozdělen na hodiny, minuty a vteřiny, které teprve jako celek vypráví náš životní příběh. Symbolika hodinek je velmi osobní, každý bod na propracovaném reliéfním číselníku může pro jejich majitele znamenat důležitý bod jeho života, okamžik, který si chce zapamatovat navždy. Prvek modularity najdeme také na zadním dýnku, kde je doplněn podpisem Tomáše Bati a citátem, který vyjadřuje jeho vztah k plynutí času. Přesně v duchu svých principů vnímal den jako celek, sestávající z jednotlivých vteřin, z nichž každá hraje svou roli.

Symbolické jsou také barvy, které se na hodinkách objevují. Cihlově červená je připomínkou typického architektonického prvku „baťova Zlína“. Červeně zvýrazněna číslice 3 na netradičně umístěném datovém věnci odkazuje na den narození Tomáše Bati. Stejnou barvu má i vteřinová ručka nerezové kolekce.

Elegantní tvary nově navrženého pouzdra zaujmou působivou kombinací leštěných a broušených ploch. Korunku zdobí písmeno „B“ z historického loga firmy Baťa z 20. let minulého století. Její obvod je vyfrézován do tvaru pravidelných čtverců, které opět symbolizují modularitu. Model je osazen manufakturním strojkem PRIM s ručním nátahem.

Do detailu pomyšlené je i balení edice, které vedle nadčasových hodinek obsahuje také skutečně originální manžetové knoflíčky, kterými zaujmete v každé společnosti. Inspirativní myšlenky Tomáše Bati si pak můžete připomenout nejen při pohledu na zápěstí, ale díky jedinečnému interiérovému doplňku také při pohledu na svůj pracovní stůl. Skleněný čtverec pochází přímo z památníku světoznámého zlínského rodáka, dřevěný stojánek je ozdobený jeho podpisem.

JEDINÉ ČESKÉ HODINKY PRIM

V České republice je jen hrstka lidí, kteří neznají značku PRIM. Buďto jsou příliš mladí na to, aby zažili výjimečné postavení značky PRIM na českém trhu, anebo mají ještě hodinky Ruhla anebo Slava za jejich první školní vysvědčení.

Je to tak, většina Čechů, Moraváků a Slováků vlastní jako své první hodinky právě PRIMky. V tomto spojení můžeme nazvat hodinky PRIM „rodinným stříbrem“.

Význam značkových náramkových hodinek PRIM nebyl zanedbatelný ani na světové mapě hodinářského průmyslu. To také dokazuje zvýšený zájem o tyto hodinky v zahraničí.

Tyto hodinky se vyrábějí v Novém Městě nad Metují již od roku 1949.

CZECH MADE

Rovněž toto označení je jedním z mnoha důvodů proč se lidé stále více a více zajímají o hodinky PRIM. V době, kdy je většina značkových hodinek vyráběna pod „švýcarskou vlajkou“ a další „bezejmenné“ zboží v Asii, tradice a historická kontinuita výroby jsou významné hodnoty, které stojí za připomenutí. Spojujeme lidi plné tvůrčí inspirace a imaginace s technickou zručností hodinářů a moderní strojírenské technologie. Jsme továrna, která je
schopna splnit sny našim zákazníkům. Více než šedesát let zkušeností a tvůrčí práce je zárukou, že naše slovo platí.