Kód: 103-009-483-00-1 | Značka: Prim Manufacture 1949

PRIM SPARTAK 39 bílé

Neohodnoceno
79 900 Kč
Skladem
Hodinky PRIM Spartak jsou dokonalou ukázkou poctivého hodinářského řemesla, které se obejde bez nadbytečné zdobnosti a dekorativních prvků bez hlubšího významu.
Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: bílá
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: hnědá
Kalibr: PRIM kalibr 103
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s ručním nátahem
Průměr pouzdra: 39 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové cylindrické
Styl: společenské
Šířka řemínku: 20 mm
Typ: pánské
Voděodolnost: 3 ATM
Zadní strana: prosklené upevněné šroubky
Když se na podzim roku 1949 v Novém Městě nad Metují otevřel závod pověřený vývojem a později výrobou náramkových hodinek, byly tím položeny základy tradice, která je živá dodnes. U zrodu legendární značky, jejíž jméno se stalo synonymem náramkových hodinek, stálo 15 pracovníků, vybavených obráběcími stroji z Meziměstí u Broumova, kde za války sloužily k výrobě časových zapalovačů pro armádu. Než se však na hodinkách objevilo známé označení PRIM, vznikl vůbec první model československých hodinek s názvem SPARTAK.Psal se rok 1954 a světlo světa spatřily náramkové hodinky, za jejichž vývojem se skrývalo 5 let usilovné práce, pokusů a zkoušek. Zkušeností bylo málo, o to více nadšení a odhodlání. Výsledkem byl model, jehož design i dnes inspiruje. Proto jsme se rozhodli obohatit modelovou řadu Spartak novinkou, která kombinuje nadčasový vzhled původního modelu s moderními technologiemi a nejkvalitnějšími materiály odpovídajícími požadavkům současných zákazníků.Hodinky PRIM Spartak jsou dokonalou ukázkou poctivého hodinářského řemesla, které se obejde bez nadbytečné zdobnosti a dekorativních prvků bez hlubšího významu. Pouzdro nového modelu respektuje původní proporce, velikostně je však přizpůsobeno soudobým trendům. Použití manufakturního strojku umožnilo zachovat lehkost a eleganci pouzdra. Díky tomu je model vhodný nejen pro pány, ale také pro ženy, kterým je blízký aktuální unisexový styl hodinek.Číselník dostal modernější nádech díky hůlkovým ručkám a zvětšenému subdialu, jehož minimalistická forma koresponduje s celkovým pojetím hodinek. Korunku zdobí piktogram Novoměstských oblouků, který značí místo původu a vzniku modelu. Každý řemínek, navržený a vyrobený Brašnářstvím Tlustý speciálně pro tuto edici, je citlivě doladěn dle barevné varianty číselníku. Dostupné jsou čtyři základní barevné variace. Pokud by ovšem nevyhovovala žádná sestava číselníku a ruček, můžete popustit uzdu fantazii a navrhnout si vlastní kombinaci na míru.
 

JEDINÉ ČESKÉ HODINKY PRIM

V České republice je jen hrstka lidí, kteří neznají značku PRIM. Buďto jsou příliš mladí na to, aby zažili výjimečné postavení značky PRIM na českém trhu, anebo mají ještě hodinky Ruhla anebo Slava za jejich první školní vysvědčení.

Je to tak, většina Čechů, Moraváků a Slováků vlastní jako své první hodinky právě PRIMky. V tomto spojení můžeme nazvat hodinky PRIM „rodinným stříbrem“.

Význam značkových náramkových hodinek PRIM nebyl zanedbatelný ani na světové mapě hodinářského průmyslu. To také dokazuje zvýšený zájem o tyto hodinky v zahraničí.

Tyto hodinky se vyrábějí v Novém Městě nad Metují již od roku 1949.

CZECH MADE

Rovněž toto označení je jedním z mnoha důvodů proč se lidé stále více a více zajímají o hodinky PRIM. V době, kdy je většina značkových hodinek vyráběna pod „švýcarskou vlajkou“ a další „bezejmenné“ zboží v Asii, tradice a historická kontinuita výroby jsou významné hodnoty, které stojí za připomenutí. Spojujeme lidi plné tvůrčí inspirace a imaginace s technickou zručností hodinářů a moderní strojírenské technologie. Jsme továrna, která je
schopna splnit sny našim zákazníkům. Více než šedesát let zkušeností a tvůrčí práce je zárukou, že naše slovo platí.