Kód: 103-003-497-00-01 | Značka: Prim Manufacture 1949

PRIM Republika

Neohodnoceno
100 000 Kč
Na dotaz
Model PRIM REPUBLIKA navazuje na mimořádně úspěšnou limitovanou edici REPUBLIKA.
Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: černá
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: černá
Kalibr: PRIM kalibr 103
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s ručním nátahem
Průměr pouzdra: 40 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové
Styl: společenské
Šířka řemínku: 20 mm
Typ: pánské
Voděodolnost: 5 ATM
Zadní strana: kovové dýnko
Položka byla vyprodána…
Model PRIM Republika navazuje na mimořádně úspěšnou vyprodanou limitovanou edici Republika a je určen pro příznivce moderního a minimalistického designu. Tyto hodinky využívají elegantní a propracované tvary pouzdra vytvořeného Studiem Olgoj Chorchoj pro limitovanou edici, díky zcela nově navrženému číselníku je však celkový vzhled hodinek civilnější. Jde tedy o univerzální pánské hodinky určené pro každodenní nošení.Tomu odpovídá i materiál pouzdra, kterým je nerezová ocel. U hodinek PRIM Republika je zachováno minimalistické pojetí číselníku, jehož autorem je opět produktový designér Jiří Karásek, indexy však již nejsou pouze naznačené, ale označené číslicemi. Číselník vyniká vyváženým a nadčasovým designem. Typografie tvaroslovím odkazuje na tvorbu z doby vzniku české státnosti, indexy jsou umístěny do středu číselníku, aby vynikl elegantní tvar pouzdra. Číslice jsou naopak ponechány volně v prostoru.Hodinky jsou osazeny manufakturním in-house strojkem PRIM kalibr 103 s manuálním nátahem, který díky své nižší výšce a hmotnosti nejlépe koresponduje se subtilními tvary pouzdra. Plné víko zdobí popis a také piktogram Novoměstských oblouků, označující místo výroby hodinek.
 
 

JEDINÉ ČESKÉ HODINKY PRIM

V České republice je jen hrstka lidí, kteří neznají značku PRIM. Buďto jsou příliš mladí na to, aby zažili výjimečné postavení značky PRIM na českém trhu, anebo mají ještě hodinky Ruhla anebo Slava za jejich první školní vysvědčení.

Je to tak, většina Čechů, Moraváků a Slováků vlastní jako své první hodinky právě PRIMky. V tomto spojení můžeme nazvat hodinky PRIM „rodinným stříbrem“.

Význam značkových náramkových hodinek PRIM nebyl zanedbatelný ani na světové mapě hodinářského průmyslu. To také dokazuje zvýšený zájem o tyto hodinky v zahraničí.

Tyto hodinky se vyrábějí v Novém Městě nad Metují již od roku 1949.

CZECH MADE

Rovněž toto označení je jedním z mnoha důvodů proč se lidé stále více a více zajímají o hodinky PRIM. V době, kdy je většina značkových hodinek vyráběna pod „švýcarskou vlajkou“ a další „bezejmenné“ zboží v Asii, tradice a historická kontinuita výroby jsou významné hodnoty, které stojí za připomenutí. Spojujeme lidi plné tvůrčí inspirace a imaginace s technickou zručností hodinářů a moderní strojírenské technologie. Jsme továrna, která je
schopna splnit sny našim zákazníkům. Více než šedesát let zkušeností a tvůrčí práce je zárukou, že naše slovo platí.