Kód: 38-914-326-39-1 | Značka: Prim Manufacture 1949

PRIM PILOT

Neohodnoceno
13 900 Kč
Na dotaz

Tento model potěší zejména příznivce sportu a outdoorových aktivit. Hodinky PRIM PILOT, inspirované leteckým průmyslem, jsou však díky nápaditému designu určeny i pro běžné denní nošení.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: černá
Barva pouzdra: černá
Barva řemínku: oranžová
Kalibr: PRIM kalibr 38
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: quartz / bateriový
Průměr pouzdra: 40 mm
Řemínek: NATO strap - nylon
Sklíčko: safírové konvexní
Styl: sportovní
Šířka řemínku: 20 mm
Typ: pánské
Voděodolnost: 5 ATM
Zadní strana: plné závitové víko
Položka byla vyprodána…

Hodinky PRIM Pilot potěší zejména příznivce sportu a outdoorových aktivit, díky nápaditému designu jsou však určeny i pro běžné denní nošení. Model svým vzhledem odkazuje na palubní přístroje, využívané zejména v původně sovětském letadle typu MIG, který se v licenci vyráběl i v ČSSR. Na jeho produkci se podílelo několik československých leteckých závodů.Dominantním znakem číselníku jsou výrazně kontrastní indexy (čísla). Díky zvláštnímu a nezaměnitelnému fontu se při pohledu na číselník okamžitě vybaví „budíky“ na přístrojové desce legendární stíhačky. Matové pískované pouzdro je upraveno technologií DLC, díky které je povrch velmi odolný vůči poškrábání, korozi, vysokým teplotám i kyselinám. DLC povrch se na rozdíl například od laku nemůže odřít nebo loupat, ochranná vrstva není jen „nanesena“, ale vzhledem k použité technologii je přímo spojena s materiálem pouzdra. Hodinky tak lze nosit i při sportu a jiné fyzické činnosti. Tomu odpovídají i vybrané, velmi kvalitní, textilní NATO strapy.Korunka pak zaujme svým netradičním designem, který díky výrazným drážkám připomíná blok válce motoru. Na dýnku je laserem vytvořené grafické zpracování názvu modelu Pilot a také označení původu hodinek – Nové Město nad Metují.Hodinky jsou osazeny švýcarským quartzovým strojkem. Různé barevné varianty číselníku a řemínku, které lze na přání kombinovat, umožňují vybrat model podle osobitého stylu každého zákazníka.

 
 

JEDINÉ ČESKÉ HODINKY PRIM

V České republice je jen hrstka lidí, kteří neznají značku PRIM. Buďto jsou příliš mladí na to, aby zažili výjimečné postavení značky PRIM na českém trhu, anebo mají ještě hodinky Ruhla anebo Slava za jejich první školní vysvědčení.

Je to tak, většina Čechů, Moraváků a Slováků vlastní jako své první hodinky právě PRIMky. V tomto spojení můžeme nazvat hodinky PRIM „rodinným stříbrem“.

Význam značkových náramkových hodinek PRIM nebyl zanedbatelný ani na světové mapě hodinářského průmyslu. To také dokazuje zvýšený zájem o tyto hodinky v zahraničí.

Tyto hodinky se vyrábějí v Novém Městě nad Metují již od roku 1949.

CZECH MADE

Rovněž toto označení je jedním z mnoha důvodů proč se lidé stále více a více zajímají o hodinky PRIM. V době, kdy je většina značkových hodinek vyráběna pod „švýcarskou vlajkou“ a další „bezejmenné“ zboží v Asii, tradice a historická kontinuita výroby jsou významné hodnoty, které stojí za připomenutí. Spojujeme lidi plné tvůrčí inspirace a imaginace s technickou zručností hodinářů a moderní strojírenské technologie. Jsme továrna, která je
schopna splnit sny našim zákazníkům. Více než šedesát let zkušeností a tvůrčí práce je zárukou, že naše slovo platí.