Kód: 98-225-340-00-1 | Značka: Prim Manufacture 1949

PRIM PAVOUK 40 C

Neohodnoceno
94 900 Kč
Na dotaz

Model Pavouk je vrcholným produktem nabídky společenských hodinek s retrospektivně laděným designem. Design byl inspirován hodinkami, které se vyráběly v šedesátých letech minulého století.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: černá
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: hnědá
Funkce: datum
Kalibr: PRIM kalibr 98.00
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 40 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové cylindrické
Styl: společenské
Šířka řemínku: 20 mm
Typ: pánské
Voděodolnost: 5 ATM
Zadní strana: prosklené upevněné šroubky
Položka byla vyprodána…
Model Pavouk patří bezesporu mezi nejzajímavější hodinky, které u nás v Novém Městě nad Metují během více jak sedmdesátileté existence továrny vznikly. Pouzdro hodinek je výrobně nejnáročnějším pouzdrem z naší produkce. Aby byly jeho tvary skutečně dokonalé ze všech úhlů pohledu, je zapotřebí mnoho hodin ruční práce, především leštění a broušení. Lomené nožky díky fazetce na vnější straně dokonale odrážejí světlo a zvýrazňují působivé obrysy pouzdra. Menší varianta s průměrem pouzdra 34 mm je určena zejména dámám, kterým vyhovují subtilnější rozměry hodinek.Pro model Pavouk je charakteristický i číselník se složitým plastickým reliéfem a vystouplými indexy, které jsou stejně jako ručky buď v barvě kovu pouzdra, nebo z růžového zlata. Pouzdro je v základní variantě vyrobeno z nerezové oceli, na přání zákazníka však může být i ze žlutého, bílého, či růžového zlata. Zákazníci mohou vybírat také ze čtyř barevných variant číselníku. Hodinky jsou osazeny in-house manufakturním strojkem s ručním nátahem.Původní hodinky tohoto typu pochází z počátku 60. let 20. století. Díky charakteristickému tvaru pouzdra, s nožkami lomenými ve dvou směrech, které připomínají rozkročené nohy pavouka, se tomuto modelu od počátku přezdívalo Pavouk. Pod stejným názvem se hodinky vyrábějí dodnes a společně s modelem Diplomat patří k vrcholným společenským hodinkám novoměstské manufaktury. Zajímavostí je, že „spider leg case“ se objevoval i u několika dalších výrobců, ale vzhledem k náročnosti výroby se dnes jedná spíše o výjimečně používaný typ pouzdra.

 

 

JEDINÉ ČESKÉ HODINKY PRIM

V České republice je jen hrstka lidí, kteří neznají značku PRIM. Buďto jsou příliš mladí na to, aby zažili výjimečné postavení značky PRIM na českém trhu, anebo mají ještě hodinky Ruhla anebo Slava za jejich první školní vysvědčení.

Je to tak, většina Čechů, Moraváků a Slováků vlastní jako své první hodinky právě PRIMky. V tomto spojení můžeme nazvat hodinky PRIM „rodinným stříbrem“.

Význam značkových náramkových hodinek PRIM nebyl zanedbatelný ani na světové mapě hodinářského průmyslu. To také dokazuje zvýšený zájem o tyto hodinky v zahraničí.

Tyto hodinky se vyrábějí v Novém Městě nad Metují již od roku 1949.

CZECH MADE

Rovněž toto označení je jedním z mnoha důvodů proč se lidé stále více a více zajímají o hodinky PRIM. V době, kdy je většina značkových hodinek vyráběna pod „švýcarskou vlajkou“ a další „bezejmenné“ zboží v Asii, tradice a historická kontinuita výroby jsou významné hodnoty, které stojí za připomenutí. Spojujeme lidi plné tvůrčí inspirace a imaginace s technickou zručností hodinářů a moderní strojírenské technologie. Jsme továrna, která je
schopna splnit sny našim zákazníkům. Více než šedesát let zkušeností a tvůrčí práce je zárukou, že naše slovo platí.