Kód: 95-007-487-00-1 | Značka: Prim Manufacture 1949

PRIM ORLÍK 38

Neohodnoceno
89 900 Kč
Skladem
Inspirací pro tento model byl legendární ORLÍK, který patří bezpochyby mezi ikony české hodinařiny.
Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: černá
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: hnědá
Kalibr: PRIM kalibr 95
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 38 mm
Řemínek: kaučukový
Sklíčko: safírové konvexní
Styl: sportovní
Šířka řemínku: 20 mm
Typ: pánské
Voděodolnost: 10 ATM
Zadní strana: prosklené závitové

Inspirací pro model PRIM Orlík 38 se staly legendární hodinky z poloviny 60. let 20. století, které dnes patří bezpochyby mezi ikony české hodinařiny.

Upravený design číselníku a nový otočný kroužek, který je oproti původnímu laserování vyroben pomocí technologie HyCeram®, přibližují vzhled historického modelu. Typický je nejen design pouzdra i číselníku a absence datumovky, ale také subtilnější rozměry a konvexní safírové sklíčko. Absence mimostředné sekundové ručky však vychází vstříc zákazníkům, kteří upřednostňují minimalističtější design náramkových hodinek. Díky použití nových technologií byla zvýšena vodotěsnost hodinek na 10 ATM.

Hodinky jsou osazeny mechanickým in-house strojkem kalibr 95, vyrobeným přímo v manufaktuře ELTON hodinářská v Novém Městě nad Metují. Tento model Orlík 38 je tedy ryze českým výrobkem, stejně jako jeho historický vzor.

Název Orlík je pro každého milovníka československého hodinářského řemesla symbolem legendárních náramkových hodinek, v podstatě nezničitelných. O tom se přesvědčila i Československá armáda, pro kterou byl původně model v Národním podniku ELTON v Novém Městě nad Metují vyroben a která jej podrobila skutečně extrémním testům – hodinky musely vydržet pád z výšky několika metrů, několik minut ve vařící vodě, nebo zamrznutí v kostce ledu.

JEDINÉ ČESKÉ HODINKY PRIM

V České republice je jen hrstka lidí, kteří neznají značku PRIM. Buďto jsou příliš mladí na to, aby zažili výjimečné postavení značky PRIM na českém trhu, anebo mají ještě hodinky Ruhla anebo Slava za jejich první školní vysvědčení.

Je to tak, většina Čechů, Moraváků a Slováků vlastní jako své první hodinky právě PRIMky. V tomto spojení můžeme nazvat hodinky PRIM „rodinným stříbrem“.

Význam značkových náramkových hodinek PRIM nebyl zanedbatelný ani na světové mapě hodinářského průmyslu. To také dokazuje zvýšený zájem o tyto hodinky v zahraničí.

Tyto hodinky se vyrábějí v Novém Městě nad Metují již od roku 1949.

CZECH MADE

Rovněž toto označení je jedním z mnoha důvodů proč se lidé stále více a více zajímají o hodinky PRIM. V době, kdy je většina značkových hodinek vyráběna pod „švýcarskou vlajkou“ a další „bezejmenné“ zboží v Asii, tradice a historická kontinuita výroby jsou významné hodnoty, které stojí za připomenutí. Spojujeme lidi plné tvůrčí inspirace a imaginace s technickou zručností hodinářů a moderní strojírenské technologie. Jsme továrna, která je
schopna splnit sny našim zákazníkům. Více než šedesát let zkušeností a tvůrčí práce je zárukou, že naše slovo platí.