Kód: 105-001-487-00-1 | Značka: Prim Manufacture 1949

PRIM ORLÍK 38 Kal. 105

Neohodnoceno
89 900 Kč
Skladem
Inspirací pro tento model byl legendární ORLÍK, který patří bezpochyby mezi ikony české hodinařiny.
Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: černá
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: černá
Kalibr: PRIM kalibr 105
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 38 mm
Řemínek: kaučukový
Sklíčko: safírové konvexní
Styl: sportovní
Šířka řemínku: 20 mm
Typ: pánské
Voděodolnost: 10 ATM
Zadní strana: prosklené závitové
Inspirací pro tento model byl legendární Orlík z roku 1965, který patří bezpochyby mezi ikony české hodinařiny. Pro hodinky PRIM Orlík 38 vyvinuli konstruktéři novoměstské manufaktury v roce 2017 zcela nový mechanický strojek PRIM kalibr 105.00 s automatickým nátahem. Jeho nejvýraznějším znakem je mimostředná vteřinová ručka. Ta byla poprvé použita u mimořádně úspěšné limitované edice PRIM Orlík Anthropoid, který byl ovšem osazen strojkem s ručním nátahem. Také díky tomuto detailu vzhled hodinek PRIM Orlík 38 odkazuje na původní model, vytvořený na začátku 60. let 20. století na zakázku Československé armády. Příznačný je nejen design pouzdra a číselníku nebo absence datumového okna, ale také subtilnější rozměry pouzdra a netypické konvexní safírové sklíčko. Nejedná se však o kopii původního modelu, použité technologie a moderní materiály odpovídají plně současným požadavkům.Nový otočný kroužek je vyroben technologií HyCeram® a vodotěsnost hodinek byla zvýšena z 5 ATM na 10 ATM. Pouzdro o průměru 38 mm odpovídá současným trendům a umožňuje také univerzálnější využití hodinek, které navzdory svým vlastnostem nejsou „jen“ sportovními hodinkami.Hodinky jsou osazeny mechanickým in-house strojkem, vyrobeným – stejně jako v podstatě celé hodinky - přímo v manufaktuře ELTON hodinářská v Novém Městě nad Metují. Model PRIM Orlík 38 je díky tomu v pravém slova smyslu českým výrobkem.
 
 

JEDINÉ ČESKÉ HODINKY PRIM

V České republice je jen hrstka lidí, kteří neznají značku PRIM. Buďto jsou příliš mladí na to, aby zažili výjimečné postavení značky PRIM na českém trhu, anebo mají ještě hodinky Ruhla anebo Slava za jejich první školní vysvědčení.

Je to tak, většina Čechů, Moraváků a Slováků vlastní jako své první hodinky právě PRIMky. V tomto spojení můžeme nazvat hodinky PRIM „rodinným stříbrem“.

Význam značkových náramkových hodinek PRIM nebyl zanedbatelný ani na světové mapě hodinářského průmyslu. To také dokazuje zvýšený zájem o tyto hodinky v zahraničí.

Tyto hodinky se vyrábějí v Novém Městě nad Metují již od roku 1949.

CZECH MADE

Rovněž toto označení je jedním z mnoha důvodů proč se lidé stále více a více zajímají o hodinky PRIM. V době, kdy je většina značkových hodinek vyráběna pod „švýcarskou vlajkou“ a další „bezejmenné“ zboží v Asii, tradice a historická kontinuita výroby jsou významné hodnoty, které stojí za připomenutí. Spojujeme lidi plné tvůrčí inspirace a imaginace s technickou zručností hodinářů a moderní strojírenské technologie. Jsme továrna, která je
schopna splnit sny našim zákazníkům. Více než šedesát let zkušeností a tvůrčí práce je zárukou, že naše slovo platí.