Kód: 73-095-502-00-1 | Značka: Prim Manufacture 1949

PRIM OK-A

Neohodnoceno
44 900 Kč
Skladem
Model PRIM OK-A potěší fanoušky československého letectví.
Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: černá
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: zelená
Kalibr: ETA KALIBR 73
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 40 mm
Řemínek: NATO strap - nylon
Sklíčko: safírové konvexní
Styl: sportovní
Šířka řemínku: 20 mm
Typ: pánské
Voděodolnost: 10 ATM
Zadní strana: plné závitové víko
Sportovní hodinky PRIM OK-A byly inspirovány leteckým průmyslem, jak již napovídá jejich název odkazující na mezinárodní označení československých civilních letadel.
 
V tomto duchu bylo vytvořeno zcela nové pouzdro se šroubovací korunkou, které je masivní, zároveň však velmi příjemné na nošení.
 
Nápis na číselníku OK-A je díky použité technologii tisku vizuálně odlišný z různých úhlů pohledu. Výrazné lumi indexy, čitelné i za ztížených podmínek, připomínají palubní přístroje.
 
Dominantou plného zadního víka je dvoulistá okřídlená vrtule, odkazující na počátky československého civilního letectví – tento symbol zdobil knoflíky předválečných stejnokrojů zaměstnanců ČSA.
 
Vodotěsnost byla zvýšena na 10 ATM.
 
Hodinky patří do nové řady PRIM AUTOMATIC a jsou osazeny kvalitním švýcarským strojkem ETA. Ostatní komponenty hodinek, jako je pouzdro, korunka, ručky nebo číselník, byly vyrobeny v novoměstské manufaktuře společnosti ELTON hodinářská.

 

 

JEDINÉ ČESKÉ HODINKY PRIM

V České republice je jen hrstka lidí, kteří neznají značku PRIM. Buďto jsou příliš mladí na to, aby zažili výjimečné postavení značky PRIM na českém trhu, anebo mají ještě hodinky Ruhla anebo Slava za jejich první školní vysvědčení.

Je to tak, většina Čechů, Moraváků a Slováků vlastní jako své první hodinky právě PRIMky. V tomto spojení můžeme nazvat hodinky PRIM „rodinným stříbrem“.

Význam značkových náramkových hodinek PRIM nebyl zanedbatelný ani na světové mapě hodinářského průmyslu. To také dokazuje zvýšený zájem o tyto hodinky v zahraničí.

Tyto hodinky se vyrábějí v Novém Městě nad Metují již od roku 1949.

CZECH MADE

Rovněž toto označení je jedním z mnoha důvodů proč se lidé stále více a více zajímají o hodinky PRIM. V době, kdy je většina značkových hodinek vyráběna pod „švýcarskou vlajkou“ a další „bezejmenné“ zboží v Asii, tradice a historická kontinuita výroby jsou významné hodnoty, které stojí za připomenutí. Spojujeme lidi plné tvůrčí inspirace a imaginace s technickou zručností hodinářů a moderní strojírenské technologie. Jsme továrna, která je
schopna splnit sny našim zákazníkům. Více než šedesát let zkušeností a tvůrčí práce je zárukou, že naše slovo platí.