Kód: 73-126-502-39-1 | Značka: Prim Manufacture 1949

PRIM OK-A DLC

Neohodnoceno
46 900 Kč
Na dotaz
Model PRIM OK-A DLC s černěnou povrchovou úpravou potěší fanoušky československého letectví.
Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: černá
Barva pouzdra: černá
Barva řemínku: černá, šedá
Kalibr: ETA KALIBR 73
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 40 mm
Řemínek: NATO strap - nylon
Sklíčko: safírové konvexní
Styl: sportovní
Šířka řemínku: 20 mm
Typ: pánské
Voděodolnost: 10 ATM
Zadní strana: plné závitové víko
Položka byla vyprodána…
Jak již napovídá název odkazující na mezinárodní označení československých civilních letadel, moderní sportovní hodinky PRIM OK-A jsou inspirovány leteckým průmyslem. V tomto duchu bylo vytvořeno zcela nové pouzdro se šroubovací korunkou, které je masivní, zároveň však velmi příjemné na nošení.
 
Povrchová úprava DLC v černé barvě dodává hodinkám nejen působivý vzhled, ale také zvyšuje odolnost pouzdra vůči vnějším vlivům. Nápis na číselníku OK-A je díky použité technologii tisku vizuálně odlišný z různých úhlů pohledu.
 
Výrazné lumi indexy, čitelné i za ztížených podmínek, připomínají palubní přístroje letadel.
 
Dominantou plného zadního víka je dvoulistá okřídlená vrtule, odkazující na počátky československého civilního letectví – tento symbol zdobil knoflíky předválečných stejnokrojů zaměstnanců ČSA. Vodotěsnost hodinek byla zvýšena na 10 ATM, díky tomu je model PRIM OK-A vhodný na nošení i v náročnějších podmínkách.
 
Hodinky patří do řady PRIM Automatic a jsou osazeny kvalitním švýcarským strojkem ETA s automatickým nátahem.
 
Ostatní komponenty hodinek, jako je pouzdro, korunka, ručky nebo číselník, byly vyrobeny u nás v novoměstské manufaktuře společnosti ELTON hodinářská.

 

 

JEDINÉ ČESKÉ HODINKY PRIM

V České republice je jen hrstka lidí, kteří neznají značku PRIM. Buďto jsou příliš mladí na to, aby zažili výjimečné postavení značky PRIM na českém trhu, anebo mají ještě hodinky Ruhla anebo Slava za jejich první školní vysvědčení.

Je to tak, většina Čechů, Moraváků a Slováků vlastní jako své první hodinky právě PRIMky. V tomto spojení můžeme nazvat hodinky PRIM „rodinným stříbrem“.

Význam značkových náramkových hodinek PRIM nebyl zanedbatelný ani na světové mapě hodinářského průmyslu. To také dokazuje zvýšený zájem o tyto hodinky v zahraničí.

Tyto hodinky se vyrábějí v Novém Městě nad Metují již od roku 1949.

CZECH MADE

Rovněž toto označení je jedním z mnoha důvodů proč se lidé stále více a více zajímají o hodinky PRIM. V době, kdy je většina značkových hodinek vyráběna pod „švýcarskou vlajkou“ a další „bezejmenné“ zboží v Asii, tradice a historická kontinuita výroby jsou významné hodnoty, které stojí za připomenutí. Spojujeme lidi plné tvůrčí inspirace a imaginace s technickou zručností hodinářů a moderní strojírenské technologie. Jsme továrna, která je
schopna splnit sny našim zákazníkům. Více než šedesát let zkušeností a tvůrčí práce je zárukou, že naše slovo platí.