Kód: 93-313-513-00-1 | Značka: Prim Manufacture 1949

PRIM NEBEŠTÍ JEZDCI LE

Neohodnoceno
129 000 Kč
Skladem
Hodinky samotné v sobě nesou příběh, a to doslova. Víko, korunka i střed číselníku odkazují jak na letoun Vickers Wellinton, tak na příběh Nebeských jezdců.

 

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: černá, šedá
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: hnědá
Kalibr: PRIM kalibr 93
Limitovaná edice: ano
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s ručním nátahem
Průměr pouzdra: 45 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové konvexní
Styl: sportovní
Typ: pánské
Voděodolnost: 5 ATM
Zadní strana: plné s popisem limitované edice
Inspirací pro vznik limitované edice PRIM NEBEŠTÍ JEZDCI se stal příběh jednoho z nejznámějších příslušníků RAF, osudy hrdinů jeho knihy Nebeští jezdci i skutečných letců. Richard Husmann, známější pod literárním pseudonymem Filip Jánský, se během 2. světové války stal nejmladším příslušníkem československých jednotek v Anglii. Po válce ho čekal nejprve slavný návrat do vlasti, později, stejně jako většinu ostatních, problémy a represe. Vězení se naštěstí vyhnul, práci na ministerstvu dopravy však musel opustit. Jeho houževnatost mu ale nedovolila rezignovat. Osudy československých letců se rozhodl oslavit a připomenout veřejnosti po svém, navzdory režimu. Kniha Nebeští jezdci odráží jeho vlastní příběh i vzpomínky na kamarády a společný boj za svobodné Československo. Byla vydána v několika zemích, včetně samotné Velké Británie.Do edice PRIM NEBEŠTÍ JEZDCI jsme vložili touhu uctít hrdiny, kteří se za svou odvahu a oběť díků nedočkali. Výsledkem jsou hodinky, které v sobě nesou leteckou symboliku i řadu odkazů na knihu Nebeští jezdci. Přehledný číselník i tvar pouzdra s výrazným kroužkem je charakteristický pro dobové letecké hodinky. Modelu dodávají na jedinečnosti nápadité detaily. Střed číselníku symbolizuje ve své době převratnou geodetickou („klecovou“) konstrukci, použitou poprvé na bombardéru Vickers Wellington. Právě na tomto stroji létali hrdinové knihy Nebeští jezdci. Plné zadní víko zdobí životní data autora, reliéf slavného letounu, úryvek textu i nejznámější citát z knihy – věnování válečným letcům. Korunku ozvláštňuje vrtule bombardéru. Výjimečnou edici vytvořili konstruktéři a designéři naší společnosti ve spolupráci s designérem Lukášem Tanečkem.Hodinky pohání manufakturní strojek PRIM s ručním nátahem.Součástí balení hodinek je kniha Nebeští jezdci, kterou ELTON hodinářská vydala vlastním nákladem. Pečlivě očíslovanou, sběratelsky hodnotnou. Se stránkou navíc. Ta obsahuje slova výjimečného a nám velmi milého člověka, který byl Richardovi nejblíž.
 

JEDINÉ ČESKÉ HODINKY PRIM

V České republice je jen hrstka lidí, kteří neznají značku PRIM. Buďto jsou příliš mladí na to, aby zažili výjimečné postavení značky PRIM na českém trhu, anebo mají ještě hodinky Ruhla anebo Slava za jejich první školní vysvědčení.

Je to tak, většina Čechů, Moraváků a Slováků vlastní jako své první hodinky právě PRIMky. V tomto spojení můžeme nazvat hodinky PRIM „rodinným stříbrem“.

Význam značkových náramkových hodinek PRIM nebyl zanedbatelný ani na světové mapě hodinářského průmyslu. To také dokazuje zvýšený zájem o tyto hodinky v zahraničí.

Tyto hodinky se vyrábějí v Novém Městě nad Metují již od roku 1949.

CZECH MADE

Rovněž toto označení je jedním z mnoha důvodů proč se lidé stále více a více zajímají o hodinky PRIM. V době, kdy je většina značkových hodinek vyráběna pod „švýcarskou vlajkou“ a další „bezejmenné“ zboží v Asii, tradice a historická kontinuita výroby jsou významné hodnoty, které stojí za připomenutí. Spojujeme lidi plné tvůrčí inspirace a imaginace s technickou zručností hodinářů a moderní strojírenské technologie. Jsme továrna, která je
schopna splnit sny našim zákazníkům. Více než šedesát let zkušeností a tvůrčí práce je zárukou, že naše slovo platí.