Kód: 94-033-395-43-1 | Značka: Prim Manufacture 1949

PRIM DIPLOMAT 2023 LE

Neohodnoceno
100 000 Kč
Skladem

Rozhodli jsme se ikonické společenské hodinky posunout na novou úroveň a pro rok 2023 jsme PRIM DIPLOMAT oblékli do bronzu.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: černá, šedá
Barva pouzdra: bronzová
Barva řemínku: hnědá
Kalibr: PRIM kalibr 94.00
Limitovaná edice: ano
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 39,7 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové cylindrické
Styl: společenské
Šířka řemínku: 20 mm
Typ: pánské
Voděodolnost: 5 ATM
Zadní strana: prosklené upevněné šroubky

Při tvorbě výjimečné edice jsme se inspirovali jedním z nejznámějších modelů z konce 60. let. Našim designérům se však nestárnoucí design hodinek PRIM DIPLOMAT podařilo posunout na novou úroveň. Ikonické pouzdro s typickým frézováním po obvodu číselníku je vyrobeno z bronzu, stejně jako decentní korunka a spona ručně šitého řemínku. Antracitový číselník zdobí typické paprsky, výrazné ručky a indexy. Absence datumového okna umocňuje čistotu a souměrnost designu.  

Prosklené zadní víko umožňuje obdivovat precizní práci našich hodinářů. Manufakturní strojek PRIM s ručním nátahem jsme vytvořili v kombinaci černě rhodiovaných a zlacených prvků. Paprskovité linky na základně strojku propojují design přední a zadní strany hodinek.

Bronzová číslovaná edice hodinek PRIM DIPLOMAT bude v prodeji pouze do konce roku 2023. Jde tedy o další speciální edici, která není omezená počtem kusů, ale časem, po který ji je možné objednat. 

Historie prvních československých luxusních hodinek
Příběh jednoho z nejznámějších modelů značky PRIM se začal psát již v roce 1965. Novoměstský podnik stál před úkolem vytvořit špičkový společenský model, který by reprezentoval domácí hodinářské mistry v zahraničí. Výsledkem byly hodinky s nezaměnitelným designem číselníku i pouzdra. 

Původní pracovní název zněl „PRIM Repre“, toto označení však nezaujalo. Bylo nutné najít jméno nové. Vedení továrny v Novém Městě nad Metují se rozhodlo pro novátorský postup. Ve vysílání Československé televize byla vyhlášena veřejná soutěž, ze které měl název vzejít. Ze všech došlých návrhů bylo vybráno jméno PRIM DIPLOMAT, pod kterým se hodinky začaly v roce 1966 vyrábět. 

JEDINÉ ČESKÉ HODINKY PRIM

V České republice je jen hrstka lidí, kteří neznají značku PRIM. Buďto jsou příliš mladí na to, aby zažili výjimečné postavení značky PRIM na českém trhu, anebo mají ještě hodinky Ruhla anebo Slava za jejich první školní vysvědčení.

Je to tak, většina Čechů, Moraváků a Slováků vlastní jako své první hodinky právě PRIMky. V tomto spojení můžeme nazvat hodinky PRIM „rodinným stříbrem“.

Význam značkových náramkových hodinek PRIM nebyl zanedbatelný ani na světové mapě hodinářského průmyslu. To také dokazuje zvýšený zájem o tyto hodinky v zahraničí.

Tyto hodinky se vyrábějí v Novém Městě nad Metují již od roku 1949.

CZECH MADE

Rovněž toto označení je jedním z mnoha důvodů proč se lidé stále více a více zajímají o hodinky PRIM. V době, kdy je většina značkových hodinek vyráběna pod „švýcarskou vlajkou“ a další „bezejmenné“ zboží v Asii, tradice a historická kontinuita výroby jsou významné hodnoty, které stojí za připomenutí. Spojujeme lidi plné tvůrčí inspirace a imaginace s technickou zručností hodinářů a moderní strojírenské technologie. Jsme továrna, která je
schopna splnit sny našim zákazníkům. Více než šedesát let zkušeností a tvůrčí práce je zárukou, že naše slovo platí.