Kód: 98-119-450-00-1 | Značka: Prim Manufacture 1949

PRIM CAERUS

Neohodnoceno
89 900 Kč
Na dotaz

Kolik vteřin v životě je nám dáno vnímat úplnou krásu, vědět, že teď je ten nejpříhodnější okamžik? Caerus je bohem příhodného času. Hodinky Caerus nemají jen měřit čas (Chronos), ale nabízí svým archetypálním a proporcionálně vyváženým tvarem krásu, zbavenou všeho balastu, prostou a jednoduchou. Hodinky PRIM CAERUS ukazují ten nejpříhodnější okamžik.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: černá
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: černá
Kalibr: PRIM kalibr 98.00
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 43 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové konvexní
Styl: společenské
Šířka řemínku: 22 mm
Typ: pánské
Voděodolnost: 5 ATM
Zadní strana: prosklené závitové
Položka byla vyprodána…

Netradiční model PRIM Caerus byl inspirován dokonalostí kruhu jako základního tvaru, který svým rotačním pohybem odměřuje čas. Zcela pravidelný tvar pouzdra není narušen ničím jiným, než korunkou umístěnou na pozici 12. Takto zvolené umístění není samoúčelné. Nejenže netlačí v pozici 3 na zápěstí, ale určuje v rámci orientace číselníku nejpodstatnější pozice, tedy poledne a půlnoc. Kotvení řemínku je pak skryto pod samotným pouzdrem hodinek a nijak nenarušuje čistou linii kruhu. Takové uchycení umožnilo rovněž snadné ovládání korunky i přes její nevšední mohutnost. Číselník i pouzdro lze vyrobit z nejrůznějších materiálů dle individuální volby zákazníka.Minimum dílů dodává hodinkám na unikátní jednoduchosti. Model je zbaven všeho nadbytečného, a to včetně nápisů. Na hodinkách PRIM CAERUS jsou jen podstatné informace o čase a nedokončený kruh, který může připomínat C. Veškerý potřebný popis je provedený z boku a na zadním víku.Název Caerus odkazuje na boha příhodného času. Hodinky tedy nemají jen měřit čas (Chronos), ale ukázat nejpříhodnější okamžik. Kolik vteřin v životě je nám dáno vnímat úplnou krásu - poznat, že teď je ten pravý okamžik?

 

JEDINÉ ČESKÉ HODINKY PRIM

V České republice je jen hrstka lidí, kteří neznají značku PRIM. Buďto jsou příliš mladí na to, aby zažili výjimečné postavení značky PRIM na českém trhu, anebo mají ještě hodinky Ruhla anebo Slava za jejich první školní vysvědčení.

Je to tak, většina Čechů, Moraváků a Slováků vlastní jako své první hodinky právě PRIMky. V tomto spojení můžeme nazvat hodinky PRIM „rodinným stříbrem“.

Význam značkových náramkových hodinek PRIM nebyl zanedbatelný ani na světové mapě hodinářského průmyslu. To také dokazuje zvýšený zájem o tyto hodinky v zahraničí.

Tyto hodinky se vyrábějí v Novém Městě nad Metují již od roku 1949.

CZECH MADE

Rovněž toto označení je jedním z mnoha důvodů proč se lidé stále více a více zajímají o hodinky PRIM. V době, kdy je většina značkových hodinek vyráběna pod „švýcarskou vlajkou“ a další „bezejmenné“ zboží v Asii, tradice a historická kontinuita výroby jsou významné hodnoty, které stojí za připomenutí. Spojujeme lidi plné tvůrčí inspirace a imaginace s technickou zručností hodinářů a moderní strojírenské technologie. Jsme továrna, která je
schopna splnit sny našim zákazníkům. Více než šedesát let zkušeností a tvůrčí práce je zárukou, že naše slovo platí.