Kód: 95-011-469-00-1 | Značka: Prim Manufacture 1949

PRIM BRUSEL 42

Neohodnoceno
94 900 Kč
Na dotaz

Modelová řada PRIM BRUSEL je volně inspirována Primkami, jejichž vznik je datován do roku 1964. Design hodinek a zejména grafické zpracování číselníku reflektuje trendy nově vznikajícího průmyslového výtvarnictví v tehdejším Československu a je tedy možné jej zahrnout do období označovaného jako Bruselský styl.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: bílá, stříbrná
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: černá
Kalibr: PRIM kalibr 95
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 42 mm
Řemínek: kožený, krokodýlí kůže
Sklíčko: safírové cylindrické
Styl: společenské
Šířka řemínku: 22 mm
Typ: pánské
Voděodolnost: 5 ATM
Zadní strana: prosklené upevněné šroubky
Položka byla vyprodána…
Modelová řada PRIM Brusel je volně inspirována klasickými společenskými primkami, jejichž vznik je datován do roku 1964. Design hodinek a zejména grafické zpracování číselníku reflektuje trendy nově vznikajícího průmyslového výtvarnictví v tehdejším Československu a je tedy možné jej zahrnout do období označovaného jako Bruselský styl. Číslice 12, 3, 6 a 9 jsou graficky nově definovány tak, aby byl zdůrazněn jejich elegantní tvar nesoucí rukopis tohoto stylu.Hodinky jsou osazeny cylindrickým safírovým sklem, které respektuje tvar původních plastových skel používaných ve druhé polovině minulého století. Sklo je vybroušené z jednoho kusu safírového krystalu.Jednoduchý a klasický tvar pouzdra je umocněn sraženou hranou, která probíhá po celém obvodu hodinek od kraje jedné nožky ke druhé. Průměr pouzdra 42 mm je vhodný pro zákazníky, kteří i u společenských modelů upřednostňují výraznější rozměry pouzdra.Hodinky jsou osazeny in-house mechanickým strojkem s automatickým nátahem, korunku zdobí piktogram Novoměstských oblouků, který odkazuje na místo výroby hodinek. Řemínek z krokodýlí kůže vhodně doplňuje exkluzivní vzhled tohoto modelu.
 
 

JEDINÉ ČESKÉ HODINKY PRIM

V České republice je jen hrstka lidí, kteří neznají značku PRIM. Buďto jsou příliš mladí na to, aby zažili výjimečné postavení značky PRIM na českém trhu, anebo mají ještě hodinky Ruhla anebo Slava za jejich první školní vysvědčení.

Je to tak, většina Čechů, Moraváků a Slováků vlastní jako své první hodinky právě PRIMky. V tomto spojení můžeme nazvat hodinky PRIM „rodinným stříbrem“.

Význam značkových náramkových hodinek PRIM nebyl zanedbatelný ani na světové mapě hodinářského průmyslu. To také dokazuje zvýšený zájem o tyto hodinky v zahraničí.

Tyto hodinky se vyrábějí v Novém Městě nad Metují již od roku 1949.

CZECH MADE

Rovněž toto označení je jedním z mnoha důvodů proč se lidé stále více a více zajímají o hodinky PRIM. V době, kdy je většina značkových hodinek vyráběna pod „švýcarskou vlajkou“ a další „bezejmenné“ zboží v Asii, tradice a historická kontinuita výroby jsou významné hodnoty, které stojí za připomenutí. Spojujeme lidi plné tvůrčí inspirace a imaginace s technickou zručností hodinářů a moderní strojírenské technologie. Jsme továrna, která je
schopna splnit sny našim zákazníkům. Více než šedesát let zkušeností a tvůrčí práce je zárukou, že naše slovo platí.