Kód: 98-062-427-00-1 | Značka: Prim Manufacture 1949

PRIM BEATA 36

Neohodnoceno
89 900 Kč
Na dotaz

Minimalistický a čistý tvar pouzdra těchto univerzálních společenských hodinek umožňuje experimenty s designem číselníku. Můžete zvolit klasiku, vybrat si z dalších modelů z řady LINEA, nebo se stát designéry svých vlastních unikátních hodinek.

Kategorie: Dámské hodinky
Barva ciferníku: bílá, krémová
Barva pouzdra: stříbrná
Barva řemínku: hnědá
Funkce: datum
Kalibr: PRIM kalibr 98.00
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 36 mm
Řemínek: kožený
Sklíčko: safírové konvexní
Styl: společenské
Šířka řemínku: 18 mm
Typ: dámské
Voděodolnost: 5 ATM
Zadní strana: prosklené závitové
Položka byla vyprodána…

Modelová řada hodinek PRIM Beata vzešla ze spolupráce novoměstských hodinářských mistrů s českou módní návrhářkou Beatou Rajskou. Výsledkem se staly hodinky určené zejména pro ženy, které mají rády elegantní a klasický styl oblékání, ozvláštněný zajímavými detaily. Decentní, a přitom nápaditý podklad číselníku tvoří jemné rastrování s motivem anglické mašle. Vteřinovou ručku nahrazuje jehla, která při pohybu vizuálně „prošívá“ okraj číselníku. Vytváří tak iluzi ozdobného prošití, které se značí v technických kresbách při navrhování oděvů. Symbolické zvětšení indexů 1 a 7 je dané aspektem jedničky jako počátku všeho a sedmičky jako šťastného čísla v numerologii.Korunka je zdobena českým granátem, specifickým minerálem, který se těží výhradně v České republice. Zvoleno bylo prosklené zadní víko s pohledem na mechanický strojek. Při výběru řemínku se návrhářka Beata Rajská rozhodla pro elegantní hnědou kůži.Tento model stále lze vyrobit na zakázku, ve standardní nabídce je dostupný v modelových řadách PRIM Automatic (osazený švýcarským mechanickým strojkem) a PRIM (osazený švýcarským bateriovým strojkem).

 

JEDINÉ ČESKÉ HODINKY PRIM

V České republice je jen hrstka lidí, kteří neznají značku PRIM. Buďto jsou příliš mladí na to, aby zažili výjimečné postavení značky PRIM na českém trhu, anebo mají ještě hodinky Ruhla anebo Slava za jejich první školní vysvědčení.

Je to tak, většina Čechů, Moraváků a Slováků vlastní jako své první hodinky právě PRIMky. V tomto spojení můžeme nazvat hodinky PRIM „rodinným stříbrem“.

Význam značkových náramkových hodinek PRIM nebyl zanedbatelný ani na světové mapě hodinářského průmyslu. To také dokazuje zvýšený zájem o tyto hodinky v zahraničí.

Tyto hodinky se vyrábějí v Novém Městě nad Metují již od roku 1949.

CZECH MADE

Rovněž toto označení je jedním z mnoha důvodů proč se lidé stále více a více zajímají o hodinky PRIM. V době, kdy je většina značkových hodinek vyráběna pod „švýcarskou vlajkou“ a další „bezejmenné“ zboží v Asii, tradice a historická kontinuita výroby jsou významné hodnoty, které stojí za připomenutí. Spojujeme lidi plné tvůrčí inspirace a imaginace s technickou zručností hodinářů a moderní strojírenské technologie. Jsme továrna, která je
schopna splnit sny našim zákazníkům. Více než šedesát let zkušeností a tvůrčí práce je zárukou, že naše slovo platí.