Kód: I05007 | Značka: Ingersoll

Ingersoll THE SCOVILL AUTOMATIC I05007

Neohodnoceno
17 730 Kč
Skladem

Limitovaná edice 300 kusů! Výrazné pánské mechanické hodinky s automatickým nátahem. Hodinky mají pouzdro z BRONZU. K hodinkám je navíc dodáván dřevěný natahovač.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: černá
Funkce: čas, datum
Kalibr: Miyota
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 43 mm
Sklíčko: minerální tvrzené
Styl: společenské, sportovní
Typ: pánské
Voděodolnost: 10 ATM
Zadní strana: minerální tvrzené sklo

Výrazné  pánské hodinky Ingersoll THE SCOVILL AUTOMATIC I05007. Strojek je mechanický s automatickým nátahem - Miyota. Hodinky ukazují čas a datum. Průměr pouzdra je 43 mm, výška je 15,5 mm. Číselník má velmi výrazné indexy. Řemínek je kožený, barva olivově zelená. Odolnost je 10 ATM. Korunka ji jištěna závitem.K hodinkám navíc dostanete krásný dřevěný natahovač. 

Značku Ingersoll založili roku 1892 dva bratři z Michiganu, původním povoláním farmáři. Jejich rodinným přítelem byl  Henry Ford, který je přivedl na cestu pásové výroby. V té době se hodinky dělaly kusově: jedny hodinky – jeden hodinář. Výrobou na pásu se snížila nákladnost výroby (a tedy i jejich koncová cena) a rychlost výroby umožňovala výrobu velkého množství hodinek, tím se staly hodinky dříve určené jen pro bohatší klienty, takřka lidovou záležitostí a značka nabyla velké popularity. Uživateli hodinek Ingersoll byli například Gándhí, James Dean a další. Dokonce i fiktivní postava Dr. Langdon z Šifry mistra Leonarda nosí v románech hodinky Ingersoll – ty originální s Mickey Mousem ze třicátých let). Dvoje hodinky Ingersoll byly vytaženy z vraku Titaniku.

Hodinky značky Ingersoll se vyrábí nepřetržitě, mezi válkami postavil Robert Ingersoll továrnu v Londýně, po druhé světové válce však byla značka z důvodu amerického bankrotu firmy odkoupena britskou firmou Strauss (následně firmou Zeon, která vlastní značku dodnes). Strojky které v hodinkách najdete jsou buď od japonské Miyoty nebo značky Sea-Gull (založeno 1955 v Hong Kongu – jeden z největších producentů hodinkových strojků na světě – výroba dříve i pro Eta, nyní spousta vlastních patentů a vlastních strojků například i s Tourbillonem).

Od kolekce 2016/2017 nastává u Ingersollu zásadní změna. Na designu hodinek se již nepodílí pan Kwiatkowski – na hodinkách nové kolekce tedy již nenajdete nápis German Design. Zanikla i řada Bison – byla nahrazena řadou neboli „rodinou“ Discovery, vzniká i několik dalších řad (rodin). Větší prostor dostávají strojky od japonské Miyoty, strojky Sea-Gull jsou upravovány švýcarskými díly (především setrvačky). Velké množství používaných kalibrů bylo významně zredukováno, nová řada je postavena asi na pěti mechanických kalibrech. Design je přímější, jednodušší a vrací se k americkým kořenům značky.

Naše společnost pohanka & co. s.r.o. je od roku 2009 výhradním dovozcem hodinek značky Ingersoll pro Českou republiku a Slovenskou republiku – jsme smluvním partnerem společnosti ZEON Ltd., která je majitelem ochranné známky a výrobcem hodinek Ingersoll. Pravé hodinky Ingersoll tedy můžete na území České republiky a Slovenské republiky koupit pouze od nás nebo našich smluvně vázaných obchodních partnerů. Pozor na nákup hodinek Ingersoll za podezřele nízkou cenu nebo od neoprávněného prodejce – většinou se jedná o ilegální dovoz hodinek, které buď nejsou určeny pro náš trh nebo neprošly kvalitativní kontrolou – takovéto hodinky jsou většinou vyschlé (tedy po krátké době se zadřou) nebo mají jiný funkční problém. Na hodinky, které nejsou koupeny v rámci naší distribuční sítě, neposkytujeme záruku.