Kód: 21840 | Značka: Chronotechna

Chronotechna DIVE FROZEN DEEP

Neohodnoceno
43 300 Kč
Vyprodáno

Limitovaná edice 15 kusů.

Kategorie: Pánské hodinky
Barva ciferníku: modrá
Barva pouzdra: černá
Barva řemínku: černá
Kalibr: Sellita SW200-1 s COSC certifikací
Limitovaná edice: ano
Materiál pouzdra: nerezová ocel
Pohon strojku: mechanický s automatickým nátahem
Průměr pouzdra: 42 mm
Řemínek: kaučukový, kožený
Sklíčko: safírové
Styl: sportovní
Šířka řemínku: 22 mm
Typ: pánské
Voděodolnost: 30 ATM
Zadní strana: safírové sklo
Položka byla vyprodána…

Hodinky SeaQuest Dive Frozen Deep mají všechny technické parametry, kterými se pyšní i naše ostatní modely. O jejich chod se stará švýcarský strojek Sellita SW200-1 s COSC certifikací, která garantuje jejich extrémní přesnost, pouzdro s DLC povrchem a safírovým sklíčkem je podle nejpřísnějších švýcarských standardů testováno na vodotěsnost až do hloubky 300 metrů a nechybí ani další přednosti, které oceníte nejen hluboko pod zamrzlou hladinou – výrazná luminiscence, o kterou se stará vrstva SuperLuminova X1, šroubovací korunka a keramická jednosměrná luneta s přesností půl vteřiny. Vzhled hodinek doplňuje špičkový pásek Zuludiver z odolné FKM gumy, která je perfektně odolná vůči slané vodě, agresivním chemikáliím i extrémním teplotám od -45 do 300 stupňů Celsia.

Nahlédnout do tajemného světa pod zamrzlou hladinou, kterému dodává mystický nádech zvláštní světlo, procházející skrz tlustou vrstvu křišťálového ledu, je zážitek, který je vyhrazen jen pro opravdu odvážné dobrodruhy. Jedním z nich je i ambasador Chronotechny a uznávaný český freediver David Vencl, s nímž jsme připravili novou speciální limitovanou edici hodinek SeaQuest Dive. Nazvali jsme ji Frozen Deep, a jak už název napovídá, unikátní gradientní tmavě modrý číselník v kombinaci s DLC pouzdrem hodinek připomíná pohled, který se potápěčům naskytne, když stoupají vzhůru zpět k zamrzlé hladině. 

Chronotechna byla založena krátce po skončení druhé světové války jako první výrobce hodinářských přístrojů v Československu a více než 30 let byla řízena státem. Během této doby nepřetržitě vyvíjela a vyráběla kvalitní hodiny i hodinky české výroby, jako jsou SPARTAK a PRIM, které jsou hluboce zakořeněny v dědictví této země.

Řemeslníci Chronotechny získávali dovednosti a zkušenosti švýcarských odborníků, neboť značka usilovala o úplnou nezávislost. Naše náramkové hodinky překonávaly úspěchy, kterých v té době dokázalo dosáhnout pouze pár, navíc mnohem vyspělejších zemí. Prototypy měly obrovský úspěch, a tak byla zahájena sériová výroba s limitovaným počtem kusů pro zachování exkluzivity. V dílně bylo rušněji než kdy jindy a v centrále umístěné v Novém Městě nad Metují probíhaly obrovské expanze. Od nástěnných hodin a budíků až po luxusní náramkové hodinky a stopky jsme byli jedničkou ve svém oboru v celém Československu s dalekosáhlými úspěchy i v zahraničí.

Brzy po sametové revoluci byla Chronotechna privatizována. Se změnou režimu byla země znenadání zaplavena nejrůznějšími značkami hodinek z celého světa – od těch nejluxusnějších, až po ty nejlevnější. Chronotechna s tím nezvládala držet krok, a protože se zároveň změnil i vlastník, pomalu se rozpadala, až nakonec zavřela své brány úplně.

Po 18 letech, kdy na společnost a značku sedal prach, se její odkaz podařilo oživit. V roce 2018 spatřil švýcarský podnikatel v oboru horologie, který v České republice žije již 15 let, na starém budíku název značky Chronotechna a okamžitě mu propadl. Desítky let stará česká značka byla na prodej, a tak ji převzal jako další zajímavou výzvu s jasnou vizí – znovuobjevit poválečnou českou značku zaměřenou na budíky a stopky a přivést ji do 21. století.

V roce 2018 jsme představili první model švýcarských hodinek s nejčernějším černým číselníkem, který vzbudil obrovský ohlas u všech milovníků mechanických hodinek. Tím pro nás však hledání pokročilých materiálů a posouvání technologických hranic neskončilo, proto jsme o tři roky později představili nový model hodinek, který definici černého materiálu posunul ještě dál. Naše potápěčské hodinky SeaQuest Dive mají kontrastní super-černý titanový číselník, vodotěsnost do 300 metrů, super přesný strojek s certifikací COSC a vylepšenou povrchovou úpravou pouzdra na novou úroveň kvality.

Historie švýcarské tradice a kvalitního řemesla, českého srdce a vědy v náramkových hodinkách prodávaných za více než příznivé ceny. Pokud jsou všechny tyto faktory splněny, mohou být mechanické hodinky velmi zábavné. S tímto vědomím jsme znovu vytvořili Chronotechnu, značku hodinek s novým úhlem pohledu, která zpochybňuje zavedená pravidla v tradičním hodinářském průmyslu. Spojujeme nejmodernější technologie s tradiční švýcarskou hodinářskou výrobou, abychom vytvořili nejlepší nástroj pro všechny průzkumníky a dobrodruhy – odolné, spolehlivé a přesné hodinky do drsných podmínek na moři, v horách i ve vzduchu. Protože Chronotechna začínala jako firma řízená státním kolektivem, je jejím konečným cílem vrátit značku českému lidu. Nejde o podnikatelské a obchodní kroky, ale o sdílení neutuchající vášně pro tradiční hodinářství, o kterou se chceme podělit se všemi a předávat ji našim přátelům, klientům i akcionářům. Naši lidé si nezaslouží nic jiného!